استان ها

اختراع دستگاه هوشمند آماده‌سازی اسپرم

محمدجواد سروقدی در حاشیه نمایشگاه عصر امید دانشگاه آزاد اسلامی که با دستگاه هوشمند تهیه اسپرم در این مراسم شرکت کرده بود، با حضور در غرفه خبرگزاری آنا، گفت: هدف از این اختراع تهیه اسپرم است. بر خلاف روش های معمول در کمترین زمان ممکن نمونه برداری کنید.


بیشتر بخوانید:

آماده سازی خون برای آزمایش نانوفیلتر

آسایش، آرامش خاطر و بهره وری انرژی با فناوری خانه هوشمند

2 دستگاه اکسیژن ساز پایه وارد بازار شد

دستگاه «موبایل پاور» جایگزینی برای روشنایی اضطراری است


وی افزود: یکی دیگر از اهداف این دستگاه قابلیت جداسازی اسپرم با آسیب DNA است که در روش های روتین امکان پذیر نیست. به دلیل جداسازی اسپرم ها با مورفولوژی خوب و با کمترین آسیب DNA، شانس باروری موفق نیز به میزان قابل توجهی افزایش می یابد.

اختراع دستگاه هوشمند آماده سازی اسپرم

مخترع جوان و مدیر عامل شرکت نیکزاد سرو گستر تصریح کرد: دستگاه هوشمند تهیه اسپرم برای تهیه نمونه اسپرم به هیچ ماده شیمیایی و تجهیزاتی مانند سانتریفیوژ وابسته نیست که می تواند بر سلامت اسپرم و شانس باروری موفقیت آمیز نیز تاثیر مثبت داشته باشد. بیشتر از بیشتر

دانشجوی پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی واحد مشهد گفت: مهمترین و اساسی ترین هدف این اختراع کاهش هزینه های درمان ناباروری زوجین و کاهش هزینه های جانبی آزمایشات آزمایشگاهی و افزایش نرخ باروری است.

به گزارش آنا، دومین گام رویداد ملی دانشگاه آزاد اسلامی با عنوان «عصر امید» به منظور معرفی تجهیزات، محصولات، دستاوردها و فعالیت های حوزه فناوری و نوآوری دانشگاه با هدف بسترسازی برای راه اندازی. کسب و کار و دانش و فرصت های شغلی برای دانشجویان در چهلمین سالگرد این دانشگاه با شعار 1000 گروه تحقیقاتی و زیرساختی، 1000 ایده و استارت آپ و 1000 شرکت فناور و خلاق از هشتم تا یازدهم خرداد 1401 در مصلا برگزار شد. تهران.

انتهای پیام/4121/4062/

دکمه بازگشت به بالا