عمومی

اجتماع بزرگ سلام فرمانده در مسجد مقدس جمکران برگزار شد – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

خبرگزاری آنلاین؛ گروه استان ها: پخش سرود حماسی، تاثیرگذار و زیبای «سلام فرمانده» با همنوازی دهه نود از همان روزهای آغازین سال نو که نماهنگ آن در صحن مسجد مقدس جمکران ضبط شده بود، خیلی زود خود را پیدا کرد. نه تنها در میان کودکان، نوجوانان و خانواده های ایرانی؛ بلکه باید در بین امت اسلامی در کشورهای مختلف باز شود و امروز تبدیل به یک گفتمان جهانی شود.

اکنون سه ماه پس از آن، آواز صمیمانه کودکان و تلاوت میلیونی مردم در بسیاری از شهرهای کشور، درود بر فرمانده بیت اصلی و مرکز انتشارات آن، یعنی مسجد مقدس جمکران. میعادگان بزرگان منتظر ظهور هستند تا بار دیگر شاهد خلق حماسه های تاریخی در شهر علم و فقاهت و خاستگاه انقلاب اسلامی باشیم.

هزاران نفر از دهه هشتاد و دهه نودي ها از غروب سه شنبه به اتفاق خانواده هایشان به مسجد مقدس جمکران رفتند و دوباره به این مسجد که به دستور امام زمان (عج) بود.عج) برای بستن عهد نظامی با آن حضرت بسته شد.

اجتماع بزرگ سلام فرمانده در مسجد مقدس جمکران برگزار شد

این مراسم قرار بود ساعت 19 برگزار شود اما ساعاتی قبل از اجرا خانواده های زیادی به همراه فرزندانشان در مسجد مقدس جمکران حضور یافتند و در ابتدای مراسم تمامی صحنه های اصلی مسجد مملو از جمعیت بود.

زائرانی که چهارشنبه شب در قالب کاروان ها و تک نوازی از استان ها و شهرستان های همجوار به مسجد مقدس جمکران آمده بودند، اوایل هفته جاری برای شرکت در این مراسم وارد شهر مقدس قم و مسجد جمکران شدند.

خانواده شهدا، ایثارگران و تعدادی از فرزندان شهدای مدافع حرم از تیپ فاطمیون زینبیون آنها همچنین با در دست داشتن تصاویری از شهدای خود در این مراسم حضور یافتند.

گزیده هایی از سرود «سلام فرمانده» نیز در ابعاد بزرگ در اطراف صحن اصلی مسجد مقدس جمکران نصب شد.

بازار عکس های یادگاری نیز داغ بود و بسیاری از شرکت کنندگان، به ویژه جوانان، عکس ها و فیلم هایی را برای انتشار در صفحات مجازی خود منتشر کردند.

اجتماع بزرگ سلام فرمانده در مسجد مقدس جمکران برگزار شد

دانشجویان خارجی جامعه المصطفی از کشورهای مختلف از جمله لبنان، عراق، سوریه، افغانستان، ترکیه، پاکستان و برخی کشورهای آفریقایی نیز با پرچم کشور خود در این گردهمایی بی نظیر حضور داشتند.

سرود سردار بزرگداشت مسجد مقدس جمکران بدون موسیقی در صحن اصلی مسجد مقدس جمکران ابوذ ر روح خواننده این آهنگ در دو نوبت و با حضور زیاد در حالی که اشک می ریخت اجرا شد برگون های جمع شدند و این آهنگ را خواندند.

ادای احترام نظامی به مسجد مقدس جمکران توسط کودکان و نوجوانان در حین اجرای سرود فرماندهی نیز از جلوه های زیبای این مراسم بود.

بسیاری از حاضران در جامعه بزرگ یاوران مهدی(عج)عجبه بهانه خواندن سرود درود بر فرمانده سربندها و پرچم های لبیک یا مهدی (عج) و تصاویری از مقام معظم رهبری و شهید حاج قاسم سلیمانی داشت.

حجت الاسلام والمسلمین سید حسین مؤمنی استاد حوزه علمیه قم نیز در سخنانی کوتاه این ضایعه را تسلیت گفت. مهاجمان تهیه و تولید سرود سلام فرمانده ای وی حرکت شکوهمند فرهنگی را سدی در برابر توطئه های فرهنگی دشمنان در برابر اعتقادات دانست.

اجتماع بزرگ سلام فرمانده در مسجد مقدس جمکران برگزار شد

وی افزود: این سرود نه تنها در ایران بلکه در کشورهای مختلف جهان خوانده شد که نشان از ارادت شیعیان به حرم مطهر امام عصر (عج) دارد.عجامیدواریم اقدامات انجام شده در این راستا مورد رضایت آن حضرت قرار گیرد.

سرود ای بخش زمان (عجدر این مراسم حسین طاهری و همچنین اجرای سرود عربی سلام فرمانده نیز اجرا شد.

پرچم را تغییر دهید یا للاتات الحسین (ع) گنبد فیروزه ای مسجد مقدس جمکران با حضور خادمان این مسجد از دیگر برنامه های اجتماع بزرگ سلام سردار بود.

در ساعات مختلف مراسم، حاضرین برای سلامتی و تندرستی حضرت بقیه الله اعظم (عج)عجدعا کردند و خداوند را به خاطر تعجیل در ظهورش ملامت کردند.

در مسیر مسجد مقدس جمکران ایستگاه های صلواتی به صورت خودجوش و مردمی برپا شد و از زائران مسجد مقدس جمکران پذیرایی شد.

دکمه بازگشت به بالا