استان ها

گلستان شناسنامه خاویار ایران است

گلستان شناسنامه خاویار ایران است

ایواره/ گلستان معاون وزیر و رئیس سازمان شیلات ایران با اشاره به اینکه بخش بزرگی از بهترین خاویار دنیا در آب های استان گلستان کشت شده است، گفت: در واقع می توان گفت گلستان هویت خاویار ایرانی است. ”

مهندس سید حسین حسینی در حاشیه مراسم تودیع و معارفه مدیرکل شیلات گلستان در گفت و گو با اصحاب رسانه، با توجه به اینکه امسال از سوی مقام معظم رهبری سال تولید، دانش بنیان و اشتغال نامگذاری شده است، اظهار داشت: در سال 1385 به عنوان مدیرکل شیلات استان گلستان در نظر گرفته شده است. این نامگذاری بدون شک ماموریت ها و وظایف متولیان امر به ویژه در حوزه کشاورزی و شیلات افزایش یافته است.

وی با بیان اینکه شناسایی کامل ظرفیت های موجود در حوزه شیلات از اولویت های ما برای تحقق شعار سال است، افزود: پس از شناسایی باید برای تحقق این ظرفیت ها و ایجاد بهره وری دست به دست هم دهیم.

رئیس سازمان شیلات ایران با تاکید بر اینکه در حوزه امنیت غذایی، توسعه دریانوردی و اقتصاد دریایی باید به سمت مکانیزاسیون و تولید دانش بنیان حرکت کنیم، خاطرنشان کرد: امروز زمان استفاده از روش‌های جدید فرا رسیده است زیرا امروز در این حوزه تشکر می‌کنیم. به خدا نیروهای متعهد، متخصص و پژوهشگر به اندازه کافی وجود دارد.

حسینی با اشاره به اینکه شعار ما در سازمان شیلات کشور این است که آب مصرف نکنیم بلکه از آن استفاده کنیم، ادامه داد: این شعار با استفاده از فناوری های نوین محقق شده است و امروز معتقدیم که هر زمان با دانش، با مدیریت پیش برویم. ما قطعا موفق خواهیم شد بنابراین دانش باید هم تولید شود و هم شمارش شود و هم تجربیات دیگران.
به گزارش ایواره، مراسم تکریم و معارفه مدیرکل شیلات گلستان با حضور معاون وزیر و رئیس سازمان شیلات ایران، معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار گلستان، استاندار بندرترکمن، نماینده برگزار شد. شهرستان گرگان و آق قلا در مجلس شورای اسلامی، نماینده ولی فقیه در سازمان جهاد کشاورزی استان و جمعی دیگر از مدیران کشوری و استانی و جمعی از تولیدکنندگان و آبزیان استان در این دیدار برگزار شد. سالن اداره کل شیلات گلستان

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا