بین الملل

مشاهده کوسه در فاصله ۲۰ سانتی‌متری با «تراموای زیردریایی»


مشاهده کوسه در فاصله ۲۰ سانتی‌متری با «تراموای زیردریایی»

سجاد خاکی در حاشیه نمایشگاه عصر امید دانشگاه آزاد اسلامی در مصلای تهران که با فن آور و ایده «تراموا زیردریایی» در این مراسم حضور داشت، در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری آنا، اظهار کرد: این ایده هنوز محصولی نشده است، برای تبدیل آن به محصول به 15 میلیارد تومان سرمایه به ویژه در مناطقی که جزایر مرجانی هستند نیاز داریم.

وی افزود: در دبی رستورانی در کنار صخره مرجانی مصنوعی ساخته شده که ورود به آن مستلزم هزینه زیادی است و افرادی که از آن رستوران آکواریوم بازدید می کنند باید هزینه زیادی را پرداخت کنند و هزینه اکسیژن رسانی به آن را پرداخت کنند. آب آکواریوم.”

طراح و مخترع «تراموا زیردریایی» که با حمایت مرکز رشد واحدهای فناور دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایلام در رویداد عصر امید حضور دارد، با بیان اینکه سه آکواریوم بزرگ در ایران داریم، گفت: انزلی، اصفهان و کیش) دریا ندارد و کسی که آکواریوم را ساخته باید هزینه اکسیژن رسانی به آب آکواریوم را بپردازد، کمپرسور هوا روشن باشد و غذای ماهی و گرما و سرما را تامین کند. ; زیرا در آن شرایط اختلاف دما بسیار زیاد است.

خاکی گفت: در پروژه «تراموا زیردریایی» به فضا نیاز داریم و می توانیم آن را به رستوران تبدیل کنیم و می توانیم هر کابین را به رستورانی برای بازدید مردم تبدیل کنیم.

وی با بیان اینکه طراح و مخترع «تراموا زیردریایی» دارای جاذبه گردشگری است، ادامه داد: اگر این طرح را در کیش اجرا کنیم قطعاً تعداد مسافران کیش افزایش می یابد، خطوط هوایی، هتل ها، تاکسی ها، سوپرمارکت ها تقویت می شود و برای صنعت درآمد ایجاد خواهد کرد.”

تراموا قابلیت عکاسی را دارد

محقق دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایلام گفت: با سوار شدن بر تراموای زیردریایی به زیر دریا سفر می کنید و حتی امکان عکاسی از داخل تراموا نیز وجود دارد و حتی می توانید حیوانات دریایی را جذب کنید. با توزیع غذا برای شما.”

طراح و مخترع «تراموای زیردریایی» که با حمایت مرکز رشد واحدهای فناور دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایلام در رویداد عصر امید شرکت می کند، توضیح داد: البته افراد مسن یا معلولان جسمی قادر به انجام این کار نیستند. اما در ایده ما، کاربر ویلچر به راحتی در تراموا در حال تماشای یک کوسه 20 سانتی متری پشت شیشه است.


بیشتر بخوانید:

تولید کفی و کفش طبی برای پیشگیری از زخم پای دیابتی

ماندگاری گوجه فرنگی را بدون استفاده از یخچال افزایش دهید

ایجاد یک بستر بومی، امن و انعطاف پذیر برای تجزیه و تحلیل داده های علمی


خاکی افزود: دیواره «تراموا زیردریایی» از پلی کربنات ساخته شده و شفافیت بسیار خوبی دارد و در برابر ضربات مقاوم است.

این محقق دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایلام در پاسخ به این سوال که آیا دیواره «تراموا زیردریایی» در برابر حوادث ایمن است؟ وی گفت: اگر این محصول تبدیل به محصول شود، در برابر هر حادثه ای ایمن است و امکان شکستن شیشه وجود ندارد و در صورت شکستن، برنامه ریزی لازم را برای آن داریم و مردم در اسرع وقت بدون اینکه ترک کنند. هر کسی به آنها کمک کند و کارها به صورت مکانیزه انجام می شود.”

طراح و مخترع «تراموای زیردریایی» که با حمایت مرکز رشد واحدهای فناور دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایلام در رویداد «عصر امید» حضور دارد، گفت: بازدید از «تراموا زیردریایی» ارزان است. بازدیدکنندگان و هیچ محدودیتی برای گروه های سنی مختلف وجود ندارد.

وی در پاسخ به این سوال که رویداد گام دوم دانشگاه آزاد اسلامی «عصر امید» را در جذب سرمایه گذار چگونه ارزیابی می کنید؟ او در این باره به آنا گفت: مخترعان می توانند بدون دغدغه اقتصادی بر روی اختراعات تمرکز کنند، اگر مسئولان تلاش کنند و روی طرح ها سرمایه گذاری کنند.

محقق دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایلام تصریح کرد: در پروژه های دیگر گرفتاری های زیادی دیده ام و اختراعات زیادی را که دولت برای بررسی دریافت می کند و حتی در برخی مراحل سکوت می کند.

طراح و مخترع «تراموا زیردریایی» که با حمایت مرکز رشد واحدهای فناور دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایلام در رویداد امید عصر حضور دارد، تصریح کرد: بخش خصوصی و دولت باید تلاش بیشتری کنند. از مخترعان حمایت کنید، کارهای بزرگی از جمله حضور در دفاع مقدس و مقابله با بحران انجام دادند در حالی که هیچ کدام فرزند وزیر و وکیل نبودند و مردم عادی بودند.

خاکی تصریح کرد: مردم از یک کشور و نژاد هستند و مسئولان باید اجازه دهند جوانان این صنعت را تغییر دهند. متاسفانه برخی از مسئولان به جوانان اعتماد ندارند. در برخی وزارتخانه ها اشاره کردم که می توانم در زمینه اختراع علمای مربوط به وزارتخانه به شما کمک کنم و هیچکس از من نپرسید که چگونه می خواهید این مشکل را حل کنید و حمایت لازم را هم نداشتند.

به گزارش آنا، دومین رویداد سراسری دانشگاه آزاد اسلامی با عنوان «عصر امید» به منظور معرفی و ارائه تجهیزات، محصولات، دستاوردها و فعالیت های حوزه فناوری و نوآوری دانشگاه با هدف بسترسازی برای ایجاد راه اندازی کسب و کارهای دانش بنیان و فرصت های شغلی برای دانشجویان در چهلمین سالگرد تاسیس این دانشگاه با شعار 1000 گروه پژوهشی و زیرساخت، 1000 ایده و استارت آپ و 1000 شرکت فناور و خلاق برنامه ریزی شده است.

رویداد ملی گام دوم (عصر امید) به مدت چهار روز از هشتم تا یازدهم خرداد ماه 1401 در مصلای بزرگ امام خمینی (ره) تهران برگزار شد و بخشی از فعالیت 40 ساله دانشگاه آزاد اسلامی بود. در زمینه های مختلف آموزش منابع انسانی، فرهنگی و اقتصادی، علوم پزشکی، مهندسی، علوم انسانی و … ارائه می شود.

انتهای پیام/4078/4062/

این نوشته از سایت به وسیله پرتال پیشرفته خبری، اقدام به بازنشر می نماید، فلذا مسوولیت این مقاله بر عهده منابع اصلی بوده و وب سایت ایواره هیچ مسوولیتی در قبال این نوشته از سایت ندارد.
دکمه بازگشت به بالا