عمومی

لزوم مدیریت منابع آب موجود/اجرای زیرساختهای لازم در دستور کار است – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

لزوم مدیریت منابع آب موجود/اجرای زیرساختهای لازم در دستور کار است - خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، فرهاد زیویار وی عصر سه شنبه در حاشیه شورای حفاظت از منابع آب لرستان در سخنانی اظهار داشت: تعیین تکلیف ایستگاه های پمپاژ آب در استان یکی از مهمترین موضوعات در راستای ساماندهی آنها است.

وی افزود: با توجه به کاهش بارندگی ها و کم آبی بی سابقه در سال جاری، برخورد قانونی با متخلفان در رابطه با برداشت غیرمجاز و بدون مجوز آب ضروری است.

استاندار لرستان ادامه داد: استانداران کارگروهی برای تعیین تکلیف کشاورزان و تعیین الگوی کشت به دلیل کمبود منابع آبی با همکاری دستگاه های اجرایی تشکیل دهند. ذی اقدام را در عرض دو هفته منتشر کنید.

زیویار تاکید کرد: رعایت بندهای مصوب شورای حفاظت از منابع آب استان یکی از مهم ترین نکاتی است که باید با همکاری دستگاه های اجرایی و کشاورزان در خصوص لزوم حفاظت از منابع آبی مورد توجه ویژه قرار گیرد.

وی خاطرنشان کرد: بر اساس گزارش های اعلام شده از سوی دستگاه های اجرایی ذی ربط می توان گفت وضعیت منابع آبی استان قابل مقایسه با سال های گذشته نیست و با توجه به کاهش شدید بارندگی ها با کمبودهای زیادی در این زمینه مواجه هستیم که لزوم همکاری های بین دستگاهی برای استفاده صحیح را دو چندان می کند. منابع موجود

استاندار لرستان یادآور شد: سیاست گذاری ها توسط شورای حفاظت از منابع آب صرفاً برای استفاده از منابع موجود به منظور توزیع و تخصیص عادلانه در استان بوده و محدودیت استفاده کنندگان وجود ندارد.

زیویار وی گفت: مصوبات بسیار خوبی در سفر اخیر رئیس جمهور به استان در بحث حفاظت از منابع آب دیده شده است و تخصیص اعتبارات مناسب در این زمینه برای اجرای زیرساخت ها و برنامه های کاربردی در سال های آینده نویدبخش است. استان.”

وی افزود: کمبود منابع آبی باعث ایجاد محدودیت در اجرای برنامه ها در حوزه آبی استان شده است و باید در نظر داشت که رفع این محدودیت ها به بازه زمانی بیش از 3 تا 4 سال نیاز دارد.

دکمه بازگشت به بالا