عمومی

زخم کاری سارقان به جیب چهره‌ها!

زخم کاری سارقان به جیب چهره‌ها!

سرقت گوشی وزیر ورزش و جوانان ماجراهای جنجالی سرقت از افراد مشهور را زنده کرده است.

به گزارش ایواره، این روزنامه خراسان او نوشت: دزدی از سلبریتی ها و افراد مشهور بارها خبرساز شده و توجه کاربران شبکه های اجتماعی را به خود جلب کرده است. در آخرین مورد هفته گذشته گوشی تلفن همراه وزیر ورزش در مقابل مسجد بلال به سرقت رفت. سارق با حضور در میان جمعیت حاضر در مقابل مسجد بلال به تماشای جمعیت می نشیند و موبایل وزیر ورزش را بدون اینکه بداند جیب کیست می دزدد. ماموران پلیس آگاهی تهران دیروز با بررسی فیلم سرقت و تحقیقات میدانی سارق را در حاشیه شهر تهران شناسایی و دستگیر کردند. با دستگیری متهم گوشی تلفن حمید سجادی کشف و تحویل وی شد. البته تحقیقات از متهم در پلیس آگاهی ادامه دارد. به همین بهانه به ماجراهای جنجالی دزدی از افراد مشهور می پردازیم.

دستکش عقاب در جام جهانی 1998
از چه کسی؟ احمدرضا عابدزاده

فروردین 1378 گزارش شد که ویلا و رستوران «احمدرضا عابدزاده» در شمال مورد سرقت قرار گرفته است. لباس ها و دستکش های او در جام جهانی 1998، نقاشی های نفیس، تعدادی یادگاری از عقاب آسیا و تعدادی اقلام گران قیمت دیگر به سرقت رفت. چند روز بعد اعلام شد که سه سارق و یک آهو قاطر در رابطه با پرونده دروازه بان سابق تیم ملی دستگیر شده اند. این پرونده هیچ حاشیه ای نداشت. ادعا می شد سارقان منزل عابدزاده از جانبازانی هستند که به مرخصی رفته اند اما پلیس این موضوع را تکذیب کرد.

دزدیدن چرخ های ماشین سلطان
از چه کسی؟ علی پروین

ااین چهره مشهور فوتبال در اواخر دهه 1970 در حالی که در ویلای خود در شمال استراحت می کرد، لاستیک های ماشینش را به سرقت بردند. سارقان با سرقت چهار چرخ خودروی سلطان عملا هیچ لاستیکی برای سلطان آن روزهای فوتبال ایران باقی نگذاشتند. هویت دزدی که جرات دزدی از سلطان را داشت هنوز مشخص نیست.

سرقت لپ تاپ و دوربین هدیه
از چه کسی؟ هدیه تهرانی

اهدیه تهرانی در اواخر خرداد 1386 به ایواره گفت که لپ تاپ و دوربین او از خودرویش که در پارکینگ بیمارستان پارک شده بود به سرقت رفته است. سارق یا سارقان هیچ ارتباطی با پول و سایر اشیای قیمتی داخل خودرو نداشتند و به نظر می رسید صرفاً به دنبال اطلاعات شخصی خانم تهرانی بودند. وی بلافاصله پلیس را در جریان قرار داد اما از بازگرداندن لپ تاپ و دوربین خانم تهرانی به وی اطلاعی در دست نیست.

استوک اختصاصی نایک
از چه کسی؟ جواد ندونام

«جواد نکونام کاپیتان سابق تیم ملی و هافبک باتجربه استقلالی ها عادت به دزدیدن سهامش (کفش ورزشی) دارد. او تقریبا هر ماه یک سهام را به دلیل سرقت از دست می دهد! همه این سهام به کنار، نکونام هنوز در مورد کتانی که نایک برای او ساخته است صحبت می کند. استوکی که سه رنگ پرچم ایران روی آن حک شده بود و در سال 92 به سرقت رفت!

داستان ترسناک دختر نویسنده
از چه کسی؟ نیروانا قاسمخانی

نیروانا قاسم خانی، دختر مهراب قاسم خانی، نویسنده سریال «شب های برره» مهرماه سال 99، سرقت گوشی موبایل را در خودرو با قمه تجربه کرد. مهراب قاسمخانی در صفحه شخصی خود درباره این ماجرا نوشت و خبر این سرقت به سرعت در فضای مجازی منتشر شد. چند روز پس از سرقت، پلیس سارق را دستگیر کرد و با دختر قاسم‌خانی روبرو شد. نیروانا می گوید: “من دزد را قبل از اینکه بتواند نقشه اش را اجرا کند دیدم، اما نمی دانستم چه چیزی در ذهنش بود.”

سرقت کیف «همسایه» با مشت!
از چه کسی؟ پریناز ایزدیار

پریناز ایزدیار که این روزها بیشتر با نام «جیران» شناخته می شود، دزدی را تجربه کرده است. در سال 95 دو سارق موتور سیکلت کیف وی را که در صندلی جلوی خودرو قرار داشت به سرقت بردند. وی درباره این حادثه گفت: مرد جوانی از پنجره تا کمر سوار خودرو شد و کیفم را ربود. من کیف را گرفتم اما او با مشت به من زد و کیف را با خود برد. مدتی بعد سارقان پیدا شدند اما از کیف و مدارک داخل آن خبری نبود.

این دزد چیکار میکنه!
از چه کسی؟ عادل فردوسی پور

ماجرای سرقت فردوسی پور به سال 1366 برمی گردد، زمانی که پس از سفری متوجه شد اموالش از جمله مقداری سکه، دلار، فرش و تعدادی فرش از خانه اش به سرقت رفته است. بعداً با دستگیری این سارقان ظاهراً اموال به این استاد زبان دانشگاه شریف بازگردانده شد و سارقان منزل وی پس از دستگیری اعتراف کردند که تا زمانی که وارد خانه نشده اند از هویت صاحبخانه اطلاعی نداشته اند.

طعمه لباس سرمربی تیم ملی
از چه کسی؟ کیروش

در میان پرونده های سلبریتی های گمشده، ماجرای «کارلوس کیروش» عجیب ترین بود. اموال کیروش دو بار در سال های 93 و 95 غارت شد اما موضوع خانه، خودرو و اطلاعات شخصی نبود، بلکه کت و شلوار و لباس آموزشی مارک دار آقای کیروش بود که چشم سارقان را به خود جلب کرد. هیچکس از سرنوشت لباس های دزدیده شده کیروش خبر ندارد.

یک گاوصندوق پر از دلار
از چه کسی؟ فرهاد مجیدی

بهمن ماه سال گذشته در بازگشت سرمربی استقلال تهران به منزل متوجه سرقت از گاوصندوقی شد که اقلام گرانقیمتی در آن جا داشت. او به پلیس گفت که چندین ساعت گرانقیمت، پول نقد، دلار و چک دارد که گم کردن آنها باعث سردردش می شد. در مرحله اول تصاویر دوربین های مداربسته بررسی شد و مشخص شد که دو سارق هستند. آنها با استفاده از نقاب، پس از تخریب وارد خانه شدند و پس از جستجو، گاوصندوق را پیدا کردند و با مهارت زیادی در آن را باز کردند و به سرقت بردند. آن طور که فیلم ها نشان می داد سارقان حدود ساعت یک بامداد وارد خانه شده و دقایقی بعد از آن خارج شدند. تاکنون هیچ بازداشتی صورت نگرفته است.

گردنبند جناب گل
از چه کسی؟ علی دایی

شامگاه هفتم آبان ماه سال 1400 هنگامی که علی دایی و دخترش از دفتر خود در زعفرانیه خارج شدند، گردنبند قدیمی گردنبند طلای این فوتبالیست سرشناس را ربود و در کسری از ثانیه متواری شد. فیلم سرقت که از طریق دوربین مداربسته به دست آمده بود به سرعت در فضای مجازی منتشر شد. پلیس چهار روز بعد سارق را دستگیر کرد. عجیب است که دزد گفت اگر می دانستم علی دایی است گردنبندش را نمی گرفتم!

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا