عمومی

دفاع مقدس مبتنی بر گفتمان الهی شکل گرفت – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

دفاع مقدس مبتنی بر گفتمان الهی شکل گرفت - خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری آنلاین، حجت الاسلام والمسلمین حبیب الله شعبانی موثقی روز شنبه در اولین همایش بین المللی نهضت ترجمه و نشر مفاهیم ارزشی دفاع مقدس که با حضور فرهیختگان از بیست کشور جهان در سالن همایش های علوم پزشکی همدان برگزار شد. وی با بیان اینکه آیا تمدن امروز توانسته است برای انسان رفاه بیرونی و درونی ایجاد کند، گفت: آیا آنها صادق هستند یا خیر؟

وی افزود: آیا انسانی که به دنبال رفاه است با وجود این سازمان های بین المللی به اهداف خود رسیده است یا موفق نبوده است؟

امام جمعه همدان با اشاره به رویکردهای جهان غرب در رابطه با موضوعات مختلف، گفت: آیا رویکرد سازمان های بین المللی نسبت به ظلم عربستان به مردم یمن با رویکرد آنها نسبت به کشورهای غربی و اوکراین یکی است؟

حجت الاسلام والمسلمین شعبانی با بیان اینکه با وجود اعتماد به تمدن غرب، اما بشر به سعادت نرسیده است، خاطرنشان کرد: چه خوب است که افراد نخبه این سوالات را از وجدان خود بپرسند و پاسخ بگیرند.

نماینده ولی فقیه در همدان تصریح کرد: تمدن غرب ممکن است رفاه عمومی را ایجاد کرده و برای مردم لذت هایی را فراهم کرده باشد اما هرگز آرامش را برای انسان به ارمغان نیاورده است.

وی در پاسخ به برخی اظهارنظرها مبنی بر اینکه تمدن غرب توانسته صلح را به ارمغان بیاورد، گفت: اگر این امر محقق شده است چرا برخی از کشورهای اروپایی و غربی با افسردگی شدید و آمار بالای خودکشی مواجه هستند.

حجت الاسلام والمسلمین شعبانی با اشاره به اینکه امروز بدون توجه به اندیشه های دینی باید راه نجات و آرامش را برای انسان جستجو کرد، خاطرنشان کرد: انسان با هر دینی به دنبال عزت است و لذا امروز باید تلاش کرد. برای رسیدن به آن

وی با بیان اینکه راه حل شما به عنوان یک فرد فرهیخته برای اجرای عدالت و کرامت به معنای واقعی چیست، گفت: اسلام در قرآن آموزه ای به نام کرامت انسانی به ما آموخته است که می تواند نیازهای انسان را برطرف کند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان همدان خاطرنشان کرد: امیرالمومنین(ع)ع) در نهج البلاغه که بحث عدالت است انسان باید مؤمن و دیگر مؤمن وی گفت: باید برای همه عدالت برقرار شود و هیچ مسلمان و غیر مسلمانی در این منطقه وجود ندارد.

وی بازگشت به معنویت را راه نجات انسان ها عنوان کرد و گفت: امروز سیاست تمدن غرب حذف خدا از زندگی هاست و بنابراین اگر این موضوع محقق شود دیگر زندگی معنا پیدا نمی کند و انسان تبدیل می شود. موجودی گیج.”

امام جمعه همدان با تاکید بر اینکه انسان چاره ای جز توجه به ابتدا و انتها ندارد، یادآور شد: اگر انسان در مسیر ارزش های الهی قرار نگیرد، هر چقدر هم برای رسیدن به سعادت تلاش کند. فقط خسته می شود و به هدف نمی رسد.

او راه سعادت بشر است».أَلاَ بِذِکْرِ الله تَطْمَئِنُّ الْقُلُوبُوی گفت: دفاع مقدس بر اساس گفتمان الهی شکل گرفت و اهداف جمهوری اسلامی تحقق آرمان های الهی و انسانی در سراسر جهان بود.

حجت الاسلام والمسلمین شعبانی با اشاره به اینکه در داخل کشور مشکلاتی پیدا کردیم و نتوانستیم به برخی از آرمان ها برسیم، گفت: گفتمان ما قابل بحث است.

وی تاکید کرد: ما به دنبال گشایش در کشور نیستیم و قصد دخالت در کشورهای دیگر را نداریم، بلکه معتقدیم باید از مظلوم حمایت کرد و در مقابل ظالم ایستاد.

امام جمعه همدان با بیان اینکه اعتقاد ما بر این است که به هیچ انسانی چه غربی و چه شرقی نباید ظلم شود، گفت: شاهد مدعای ما شهدایی هستند که مجسمه مبارکشان در اینجا نقش بسته است.

وی با اشاره به تلاش دنیای غرب برای ایجاد اختلاف بین شیعه و سنی گفت: شیعه و سنی با هم برادر و خواهر هستند و این دکترین قرآن بنابراین دشمن به خوبی می داند که اگر در کنار هم باشیم و از ارزش های الهی دفاع کنیم، می توانیم بشریت را از دست فرعونیان نجات دهیم.

دکمه بازگشت به بالا