استان ها

درخواست هیئت مدیره انجمن صنفی مراکز روانشناسی و مشاوره از رئیس جمهور برای تغییر عادلانه تعرفه روان‌شناسان

درخواست هیئت مدیره انجمن مراکز روانشناسی و مشاوره از رئیس جمهور برای تغییر عادلانه تعرفه روانشناسان

هیات مدیره انجمن روانشناسی و مراکز مشاوره برای تغییر عادلانه تعرفه روانشناسان در نامه ای به رئیس جمهور خواستار محاسبه تعرفه عادلانه روانشناسان شدند. در این اطلاعیه نامه ارقام تعرفه مورد تایید کارشناس نمی باشد.

به گزارش خبرگزاری ایواره از استان تهران؛ متن پیام به شرح زیر است:

رئیس جمهور محترم جمهوری اسلامی ایران

جناب آقای دکتر ابراهیمریسی (دام برکت)

انجمن مراکز روانشناسی و مشاوره با شماره ثبت در اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی 98-2/3-7 حسب وظیفه و بر اساس اسناد بالادستی و قوانین داخلی خود را موظف به انجام می نماید. حقوق همکلاسی هایش فراخوان داوری و احقاق حقوق مشاوران و روانشناسان. نهادهای نظارتی و حرفه ای روانشناسی و مشاوره آنقدر درگیر اقدامات و مشکلات خود هستند که ظاهرا فرصت مطالبه و دفاع از این صنف را ندارند.

موضوع تعرفه ها به معضلی تبدیل می شود که نتیجه ای جز رسوایی مصوبات و مقررات و در وهله اول فاصله گرفتن و بیگانگی تصمیم گیران نخواهد داشت. اگر از مشاوران خود بپرسید و تجربیات خود را در نظر بگیرید (که به دلیل اهمیت وقت بیشتر برای مسئولان) یک پزشک متخصص در هر ساعت و به طور میانگین حداقل 6 بیمار را ویزیت می کند و در صورت رعایت نرخ ویزیت حدود 600 هزار تومان. ، و در صورت داشتن فوق تخصص و فلوشیپ 720 هزار تومان دریافت می کنید. توجه داشته باشید در حالی که معتقدیم این رقم برای همکاران پرتلاش کافی نیست اما دریافت دکتری یا متخصص در رشته روانشناسی و مشاوره حدود یک ساعت 210 هزار تومان است و این با احتساب سنوات تحصیلی است. اقتصاد مشترک عادلانه نیست.

جناب رئیس جمهور اگرچه عدد 207 هزار تومان به خصوص قسمت 7 هزار تومانی آن و عدم نمایش آن به سمت پایین یا بالا حکایت از دقت بالا در محاسبه این رقم دارد، اما پیشنهاد این رقم را در کنار بی توجهی به بیمه سلامت روان، هزینه های زندگی می دانیم. ، مطالبات مالیاتی، اجاره درمانگاه و … مبنای کارشناسی و عینی نداشت.

جناب رئیس، پیشنهادهای عملی و عملیاتی در ذهن این انجمن وجود دارد که برگرفته از سالها تجربه بالینی و در خرد جمعی همکاران فرهیخته نهفته است و در صورت تمایل به صورت حضوری یا با نامهای دیگر مطرح خواهد شد.

منتظر بررسی مجدد و مذاکره با تن دانا و روانشناسی و مشاوره درد آشنا هستیم.

انجمن صنفی هیئت مدیره

مراکز روانشناسی و مشاوره

photo_2022-05-24_19-46-38

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا