عمومی

حضور تیم مستندساز مجلس در محل دفن زباله سراوان – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

حضور تیم مستندساز مجلس در محل دفن زباله سراوان - خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین ، محمدرضا احمدی شامگاه چهارشنبه در گفت و گو با اصحاب رسانه با اشاره به حضور تیم اسناد مجلس شورای اسلامی در محل دفن زباله سراوان اظهار داشت: تذکرات لازم به وزرای کشور نیز داده شده است.

وی با بیان اینکه حل مشکل سراوان اولویت و دغدغه اصلی است، افزود: در این مدت مسئولان کشور، اعضای کارگروه های مجلس و چندین شرکت از سراسر کشور از این منطقه بازدید کرده اند.

نماینده رشت و خمام وی به حضور گروه اسناد مجلس شورای اسلامی در مجلس با دستور رئیس مجلس در محل دفن زباله سراوان اشاره کرد و گفت: برای حل این مشکل به دنبال راه حل فوری هستیم.

وی با بیان اینکه اصلاح محل دفن زباله سراوان در اولویت است، افزود: تلاش می شود در کنار این اقدامات لازم ظرفیت کارخانه کود آلی رشت افزایش یابد.

احمدی با اشاره به پرداخت 100 میلیارد تومان از سوی رئیس جمهور برای ساماندهی وضعیت پسماند سراوان در روزهای اخیر، گفت: پیگیری لازم برای ساخت زباله سوز نیز در دستور کار است.

وی در ادامه به خروج شیرابه از محل های دفن زباله در منطقه سراوان اشاره و تصریح کرد: در سال های اخیر به دلیل ورود این شیرابه به سفره های زیرزمینی، رودخانه گیلان شاهد افزایش بیماری ها و عفونت های پوستی بوده است.

نماینده رشت و خمام وی در مجلس تاکید کرد: حل معضل زباله سراوان همت همه مسئولان و نمایندگان استان گیلان را می طلبد.

دکمه بازگشت به بالا