استان ها

تولیدکنندگان درخواست‌های خود را در ثبت سامانه کنند

تولیدکنندگان درخواست‌های خود را در ثبت سامانه کنند

ایواره/ لرستان رئیس سازمان صمت لرستان گفت: هر تولیدکننده کالا و خدماتی که از هر دستگاه اجرایی مجوز داشته باشد می تواند درخواست خود را ثبت کرده و از خدمات کارگروه تسهیل استفاده کند.

بهمن جعفری در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید در لرستان اظهار داشت: در سال 1377 بر اساس اصل 138 قانون اساسی کمیسیون منتخب دولت برای کمک به واحدهای تولیدی تشکیل شد و سال هاست به کار خود ادامه داده است. با حروف و اعضای مختلف. .

وی ادامه داد: به درخواست های ثبت شده در سامانه پاسخ داده خواهد شد.

جعفری بیان کرد: هر تولیدکننده کالا و خدماتی که از هر دستگاه اجرایی مجوز داشته باشد، امکان ثبت درخواست و استفاده از خدمات کارگروه تسهیل را دارد.

رئیس سازمان صمت لرستان تصریح کرد: یکی از واحدهایی که با مشکل مواجه است شرکت سامان کاشی است که از سال 94 به سقف تولید رسیده و افزایش می یابد و در سال 97 با شکایت دو نفر از کارکنان ورشکستگی اعلام می شود. شرکت.

وی ادامه داد: در حال حاضر سامان کاشی 80 درصد اختلال دارد و طبق مصوبات 50 میلیارد تومان تسهیلات سرمایه در گردش دریافت می کند که به دلیل دارا بودن 20 فقره چک برگشتی از پرداخت تسهیلات بانک توسعه تعاون به مبلغ ممانعت به عمل آمده است. 20 میلیارد تومان.» پیشنهاد می کنیم چک برگشتی حذف شود.

جعفری بیان کرد: شرکت سامان کاشی در مجموع 200 شغل دارد که در صورت تامین سرمایه در گردش ظرف مدت دو ماه به بهره برداری می رسد.

رئیس سازمان صمت لرستان ادامه داد: موضوع بعدی شرکت فولاد الیگودرز است که 20 سال است به صورت مستمر فعالیت می کند و با 4000 تن تولید با 40 درصد ظرفیت اسمی خود فعالیت می کند.

وی گفت: این شرکت در صورت اشتغال برای 250 نفر شغل ایجاد می کند و شمش مورد نیاز خود را از اصفهان با شش فقره چک برگشتی تامین می کند و درخواست آن خنثی سازی چک های برگشتی برای دریافت تسهیلات سرمایه در گردش است.

جعفری تصریح کرد: موضوع دیگر شرکت همرشتن الیگودرز تولید کننده برند پروفیل UPVC با 120 نفر پرسنل است که در سال 83 پنج میلیون یورو تسهیلات دریافت کرده و اکنون اقساط 12 ماهه است.

رئیس سازمان صمت لرستان افزود: موضوع دیگر نیروگاه کوثر خرم آباد است که برای 25 نفر با ظرفیت هفت و هفت دهم مگاوات اشتغال ایجاد کرده است که تعطیل می شود.

وی گفت: نساجی بروجرد سال گذشته پنج دستگاه قدیمی برای توسعه خط تولید از ترکیه خریداری کرد که تا سال گذشته از پرداخت عوارض گمرکی معاف بودند اما بر اساس بودجه امسال تمامی ماشین آلات اعم از قدیمی و جدید مشمول عوارض گمرکی می شوند. .

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا