اجتماعی

تداوم برگزاری جلسات جمع‌خوانی قرآن کریم در مساجد تهران

تداوم برگزاری جلسات جمع‌خوانی قرآن کریم در مساجد تهران

رئیس مرکز فعالیت‌های دینی شهرداری تهران با اشاره به نشاط معنوی مساجد و محلات شهر تهران در ماه مبارک رمضان، خواستار تداوم تلاش برای حفظ معنویت این ماه در سایر روزهای سال در فضای اسلامی شد. کلان شهر مدل جهانی

به گزارش ایواره و به نقل از سایت شهر، حجت الاسلام جواد صادق زاده – مشاور شهردار تهران با اشاره به استقبال گسترده شهروندان از برگزاری طرح قرآنی چلچراغ در سی شب ماه مبارک رمضان در مساجد مرکزی پایتخت، گفت: قرآنی شدن مساجد باید با عزم و تلاش جدی دنبال شود.

رئیس مرکز فعالیت های دینی کشور افزود: امسال مرحله سوم طرح راه اندازی کرسی های تفسیر قرآن کریم به مدت 30 روز، 30 درس با رویکرد ترویج سبک زندگی قرآنی و تبیین رفتار قرآنی بر اساس نیازهای جامعه امروزی در بیست و دو مسجد مرکزی برگزار شد. ضمناً هر روز ماه مبارک رمضان این طرح در فضای مجازی (کانالهای پیام رسانی مساجد، سرای محلات، سایت شهرداری تهران و سامانه تهران من) جهت مشارکت عموم مردم و درگاه داخلی شهرداری جهت مشارکت کارکنان برگزار شد. .

مشاور شهردار تهران، برگزاری طرح قرآنی چلچراغ را در راستای تحقق خواسته مقام معظم رهبری مبنی بر تبدیل شدن مساجد به پایگاه قرآنی کشور دانست و گفت: ماه مبارک رمضان ادامه خواهد داشت، بنابراین برای اجرای این مطالبه به اندازه کافی برنامه ریزی خواهیم کرد. با کمک مدیریت شهری پایتخت امکان پذیر است.

حجت الاسلام صادق زاده با اشاره به مهم ترین برکات، آثار و دستاوردهای فرهنگی و اجتماعی ماه مبارک رمضان در جامعه، گفت: یکی از آثار اصلی بحث تقویت سلامت روانی فرد و جامعه در ابعاد مختلف است. نتایج را در این ماه خواهیم دید.

وی افزود: به ویژه جرایم و آسیب های اجتماعی و فرهنگی که در ماه رمضان به دلیل معنویت ایجاد شده است به میزان قابل توجهی کاهش می یابد و آمارهای موجود صحت این ادعا را اثبات می کند. علاوه بر بحث آمار، رصد کلی جامعه نیز مؤید این تحول ارزشمند است.

رئیس مرکز فعالیت های دینی شهرداری تهران در پایان تصریح کرد: محافل تفسیر قرآن کریم که از ابتدای بهار آغاز شده است، امشب در مساجد منتخب شهر تهران با مشارکت ستاد تفسیر قرآن و عترت ادامه دارد. سلسله درس های قرآن زیر نظر مستقیم حجت الاسلام والمسلمین حجت الاسلام والمسلمین حجت الاسلام والمسلمین دکتری و با توجه به گزارشات و تصاویر دریافتی از مساجد استقبال شهروندان از این برنامه مطلوب بوده است. چنانکه برخی از ائمه جماعات خواستار ادامه این طرح در مساجد خود شدند.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا