اقتصادی

بررسی اصلاحات ساختاری و مشکلات مدیریتی شرکت مخابرات در کمیسیون اصل ۹۰

بررسی اصلاحات ساختاری و مشکلات مدیریتی شرکت مخابرات در کمیسیون اصل ۹۰

سخنگوی کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی از بررسی اصلاحات ساختاری مشکلات مدیریتی و نیازهای فنی و اداری در حوزه های مختلف شرکت مخابرات با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، مدیرعامل شرکت مخابرات خبر داد. و کارشناسان، مدیران و معاونان آن.

به گزارش ایواره، علی خضریان در تشریح جلسه امروز کمیسیون اصل 90، اظهار کرد: با توجه به برخی مشکلات در حوزه کاری شرکت مخابرات و شکایات دریافتی مردم از کمیسیون و همچنین تعدادی از نمایندگان در حوزه های مختلف. مواردی از جمله نظام تعرفه ای، نحوه اداره شرکت، مدیریت اداری و ساختار حقوق و دستمزد و همچنین نارضایتی بازنشستگان شرکت.

وی افزود: هیچ گونه تفکیک بین نقش حاکمیتی و خصوصی شرکت مخابرات که 51 درصد از سهام آن از سال 88 واگذار شده است و کاهش سودآوری شرکت در طول زمان نسبت به ابتدای دوره واگذاری و برخی مشکلات در برخورد با بازنشستگان.» در جلسه امروز این شرکت مطرح شد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس ادامه داد: بحث وجود شرکت های موازی در مخابرات و لزوم اصلاح ساختار مدیریتی و همچنین نظام تعرفه، خدمات این شرکت مطرح شد. یکی از مهم ترین موضوعاتی که در جلسه امروز به آن اشاره شد، افزایش هزینه های زیرساخت ها و توسعه خدمات که عمدتا بر مبنای دلار انجام می شود، نیاز به اصلاح دارد، اما تاکید کمیسیون بر ایجاد تعادل در کیفیت خدمات و افزایش قیمت خدمات بود. .

خضریان ادامه داد: وزیر ارتباطات در این جلسه تاکید کرد که شرکت مخابرات به عنوان سرمایه ملی و مجموعه مهم کشور باید با شرایط بهتری مدیریت شود. وزارت ارتباطات در دوره جدید توجه ویژه ای به این شرکت داشته و با توجه به سهم حاکمیتی خود در این شرکت سعی در اصلاح سیستم های قبلی و بهبود شرایط خدمات داشته است.

در پایان این نشست وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گزارشی از آخرین وضعیت شبکه ملی اطلاعات در کشور ارائه کرد و ابراز امیدواری کرد پنجره واحد خدمات عمومی که یکی از ارکان مهم شبکه ملی اطلاعات است. شبکه، تصریح کرد: اطلاعات ملی با اتصال تمامی دستگاه ها در اسرع وقت به این پنجره فعال می شود تا مردم پس از احراز هویت از خدمات الکترونیکی تمامی دستگاه ها بهره مند شوند. همچنین توسعه شبکه فیبر نوری، خانگی و تجاری، توزیع ترافیک شبکه در تمامی کشورها، مهندسی مجدد شبکه، کاهش وابستگی شبکه داخلی به سرورهای خارجی به ویژه در مواقع اضطراری و بحران از دیگر اولویت های مطرح شده برای شبکه ملی اطلاعات است. توسط وزارتخانه تشریح شد.

وی گفت: در پایان مقرر شد گزارشات مکتوب شرکت مخابرات در خصوص عملکرد و نیازهای فعلی و آتی در اختیار کمیسیون قرار گیرد، مخابرات نگه دارید.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا