استان ها

اولویت اصلی و جدی ما اشتغال و معیشت مددجویان است

اولویت اصلی و جدی ما اشتغال و معیشت مددجویان است

ایواره/ لرستان مدیرکل بهزیستی لرستان گفت: اولویت اصلی و جدی ما اشتغال و معیشت مددجویان است.

همایون ومودی زاده در بازدید از غرفه های توانمندسازی و دستاوردهای معلولان و زنان سرپرست خانوار در پنجمین جشنواره ملی فرهنگ اقوام با اشاره به فرصت سرمایه گذاری و معرفی محصولات مددجویان و جامعه هدف به بازار فروش گفت: برگزاری چنین جشنواره هایی فرصت بسیار خوبی برای معرفی کسب و کارهای محصول محور است.

وی گفت: بارها شاهد هستیم که محصول تولید شده توسط مشتریان هم کیفیت دارد و هم بدون ایراد و قیمت آن نسبت به محصولات مشابه موجود در بازار مناسبتر است اما به دلیل ضعف در نحوه معرفی محصولات و نبود بازارهای باثبات. ، آن کسب و کار به طرز فجیعی در فروش شکست می خورد.

وامیدی زاده در بازدید از غرفه چرم دوزی و عروسک های مددجویان ناشنوا و زنان سرپرست خانوار، ارزش یک کالا را بیش از هر چیز در نحوه معرفی آن مهم دانست.

برندسازی، تطبیق محصولات با بازار، نیازسنجی و معرفی ویژگی های محصول به بازار و مشتریان می تواند گامی اساسی در جهت فروش بالای محصولات باشد.

مدیرکل بهزیستی لرستان با بیان اینکه در سال گذشته بیش از 1700 شغل برای مددجویان ایجاد شد، گفت: با توجه به تسهیلات اشتغالزایی که از 80 میلیون تا 100 میلیون است، می توان کمبود آن را از راه هایی مانند پرداخت جبران کرد. تسهیلات بانکی، خوداشتغالی و حق بیمه کارفرما.» بهره وری معلولان، اشتغال 3 درصدی، معرفی مددجویان به مراکز غیردولتی و بخش خصوصی در حوزه های خدماتی، صنعتی، گردشگری و کشاورزی برای کمک به اشتغال جامعه هدف

وی با اشاره به اولویت جدی اشتغال و معیشت مددجویان گفت: کاهش 1401 برای ایجاد اشتغال 2800 شغل است که اعتباری بالغ بر 280 میلیارد تومان به آن اختصاص یافته است.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا