عمومی

پیگیر اختصاص بودجه برای توسعه کتابخانه آذریزدی هستیم – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

پیگیر اختصاص بودجه برای توسعه کتابخانه آذریزدی هستیم - خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، رقیه دوست فاطمی ها در دیدار با استاندار یزد با اشاره به افتتاح کتابخانه مرکزی یزد پس از 25 سال بلاتکلیفی، اظهار داشت: با توجه به مشکلات موجود در استان یزد، کتابخانه مرکزی این شهر افتتاح شد.

وی افزود: استان یزد بر اساس آمار مرکز آمار ایران در سال 1400 رتبه نخست کشوری در سرانه مطالعه را دارد و امیدواریم با توسعه کمی و کیفی زیرساخت ها این جایگاه حفظ شود و سرانه مطالعه نیز حفظ شود. به طور قابل توجهی بهبود خواهد یافت.

دوست فاطمیون همچنین خواستار تخصیص بودجه لازم برای شروع توسعه کتابخانه آذریزدی و همچنین اختصاص اتوبوس و بودجه لازم برای راه اندازی کتابخانه سیار در مناطق کم برخوردار شهر شد.

وی یادآور شد: شهرستان یزد در حال حاضر دارای 28 کتابخانه فعال است که از این تعداد یک کتابخانه روستایی است.

کتابخانه سیار در حاشیه شهر یزد راه اندازی می شود

سرپرست استانداری یزد با اشاره به رسالت مجموعه های فرهنگی برای حفظ و گسترش آثار معنوی پیشینیان گفت: سرزمینی است و باید تلاش کنیم تا این میراث ارزشمند و ماندگار را به آیندگان برسانیم.

سید محمدرضا مدرسی همچنین خواستار ارتباط بیشتر حوزه های فرهنگی و کتابخانه ها با خیران، صاحبان صنایع و محافل پزشکی استان و شهرستان برای استفاده از ظرفیت این ادارات در توسعه فضاهای کتابخانه ای و تامین منابع کتابخانه ای شد.

مدرسی همچنین قول مساعد برای راه اندازی مجدد کتابخانه سیار در حومه یزد و مناطق کم برخوردار این شهر را داد.

دکمه بازگشت به بالا