استان ها

پروژه‌های ورزشی نیمه‌تمام در تربت حیدریه معطل ۷۶ هزار میلیون ریال اعتبار هستند

پروژه‌های ورزشی نیمه‌تمام در تربت حیدریه معطل ۷۶ هزار میلیون ریال اعتبار هستند

ایواره/ خراسان رضوی رئیس اداره ورزش و جوانان تربت حیدریه گفت: پروژه های نیمه تمام ورزشی این شهرستان برای تکمیل و بهره برداری 76 هزار میلیون ریال متوقف شده است.

معضل تامین اعتبارات دولتی در حوزه ورزش و جوانان که امروزه یکی از معضلات مشترک تمامی ادارات ورزشی شهرستان های استان خراسان رضوی است و ورزشکاران را از داشتن امکانات ورزشی مناسب محروم می کند، توجه مسئولان استانی را می طلبد.

جدا از اینکه ورزش علاوه بر یک تفریح ​​گروهی شاد و سالم در سلامت افراد نیز تاثیر دارد، در هر منطقه ورزشکاران بسیار توانمندی هستند که هر ساله در مسابقات استانی، کشوری و بین المللی رتبه های برتر را کسب می کنند. چند مکان ورزشی

مجید رضایی در گفت وگو با ایواره، به فضاهای ورزشی نیمه تمام این شهر اشاره کرد و گفت: پروژه های نیمه تمام شامل استخر سرپوشیده با 47 درصد، ورزشگاه 5 هزار نفری با 85 درصد، سالن ورزشی تختی 40 درصد، سالن ورزشی تختی 40 درصد و … یک ورزشگاه 55 درصد تختی، یک مطالعه و خانه جوان 80 درصد پیشرفت فیزیکی نیاز به 76000 میلیون ریال اعتبار برای تکمیل دارد.

وی افزود: سرانه ورزش کل شهرستان 76 صد متر مربع است که برای هر ورزشکار نیم متر مربع فضای سرپوشیده و 48 صد متر مربع فضای باز محاسبه می شود.

رضایی تصریح کرد: هم اکنون مراحل پایانی بازسازی چمن طبیعی ورزشگاه تختی، چمن مصنوعی روستای منظر و ساخت چندین چمن مصنوعی برای روستاها و مناطق کم برخوردار در حال انجام است.

وی با اعلام اینکه حدود یک سوم ورزشکاران تربت حیدریه ساماندهی شده اند، تصریح کرد: تعداد کل ورزشکاران این شهرستان 31 هزار نفر است که از این تعداد 7150 نفر ورزشکار سازمان یافته هستند. همچنین 4500 ورزشکار مرد و 2650 ورزشکار زن در 66 مرکز ورزشی حضور دارند.

رئیس اداره ورزش و جوانان تربت حیدریه خاطرنشان کرد: از 66 باشگاه فعال این شهرستان 23 واحد ورزشی آقایان، 19 واحد بانوان و 24 واحد ورزشی مشترک و تاکنون ورزشکاران زیادی در رشته های دو و میدانی، کشتی، کاراته، تکواندو فعالیت می کنند. ، ورزش های رزمی و وزنه برداری، ژیمناستیک، والیبال، همگانی، کوهنوردی، ورزش های روستایی، بومی و محلی، پهلوانی و زورخانه ای، پرورش اندام، کشتی آزاد قهرمانی جوانان و … عنوان قهرمانی را کسب کرده اند.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا