استان ها

هشدار پلیس راهور اصفهان در خصوص ایمنی پاکبان‌ها در معابر شهری

هشدار پلیس راهور اصفهان در خصوص ایمنی افراد پاکدامن در مناطق شهری

در چند ماه گذشته شاهد کشته شدن دو تن از مردم متدین شهرداری اصفهان در سانحه رانندگی بودیم که علاوه بر گستاخی شهروندان، واکنش مدیران مختلف شهری را نیز به این موضوع در پی داشته است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری ایواره، رئیس پلیس راهور استان اصفهان در این خصوص اظهار داشت: دو نکته بسیار مهم در مورد عملکرد این مقدسین وجود دارد. اول اینکه باید با تجهیزات کامل مجهز به زونا و وسایل مخصوص کار در تاریکی شب کار خود را انجام دهند و دوم اینکه حتی نمی دانند که کار با پوشیدن این وسایل انجام می شود زیرا بسیاری از رانندگان این کار را انجام می دهند. عدم توجه کافی به جلو در هنگام حرکت تصادفی است و باعث تصادف می شود.

سرهنگ محمدرضا محمدی افزود: از این رو این دو نکته باید رعایت شود و مقدسین آموزش های لازم را برای به حداقل رساندن حوادث توسط پیمانکار مربوطه ببینند.

وی گفت: در چند ماه گذشته شاهد دو فقره تصادف منجر به فوت پاکبان در اصفهان بودیم که هر دو دارای تجهیزات شبانه بودند و مقصر نبودند و در واقع این رانندگان بودند که کنترل خود را از دست دادند. ماشین.”

سرهنگ محمدی افزود: این حوادث رخ می دهد و تعداد آنها کم نیست و پلیس آمادگی دارد در این زمینه آموزش های لازم را به شهروندان ارائه دهد.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان اصفهان گفت: عابران پیاده و موتورسواران همیشه آسیب پذیرتر هستند و در این زمینه باید به قانون رفتار عابران پیاده در آیین نامه راهنمایی و رانندگی اشاره کرد که نحوه تردد عابران پیاده در جاده ها را بیان می کند. البته پیمانکاران نیز به این موضوع واقف هستند و زمانی که افراد را برای نظافت خیابان ها مستقر می کنند، آموزش های لازم را نیز به آنها می دهند.

لازم به ذکر است چندی پیش ابوالفضل قربانی نایب رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان در تذکری در صحن علنی شورای اسلامی شهر اصفهان با اشاره به فوت یک کارگر خدمات شهری اصفهان در حین انجام وظیفه گفت: دوم حادثه در دو ماه گذشته برای ما شاهد تاثیرگذاری کارکنان خدمات شهری بوده ایم.

وی افزود: عابران پیاده به هیچ عنوان نباید در بزرگراه تردد کنند حتی برای نظافت؛ مجموعه موتورهای شهری دارای دستگاه های تمیز کننده بزرگراه است که برای انجام کار ایمن هستند. بنابراین هیچ پیمانکاری حق ندارد دست به چنین حرکتی بزند و حادثه جبران ناپذیری برای کارکنان ایجاد کند.

لازم به ذکر است این تصاویر توسط شهروندخبرنگار ثبت شده است خبرگزاری ایواره می گویند باچبند پاکبان در حالی صحبت می کند که در تاریکی شب اصلا دیده نمی شود.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا