اجتماعی

مشکل ترخیص شیرخشک دارویی حل شد/صاحب‌کالا اقدام کند

مشکل ترخیص شیرخشک دارویی حل شد/صاحب‌کالا اقدام کند

به گفته معاون گمرک ایران، مراحل تایید ثبت سفارش 19 محموله شیرخشک نوزاد طی روزهای اخیر انجام شده و به محض ورود صاحب کالا به اظهارنامه، گمرک ترخیص و تحویل می شود. محموله با حداقل مدارک

فرود عسکری، معاون فنی و امور گمرکی گمرک ایران در گفت وگو با ایواره، به تشریح اطلاعیه اخیر سازمان غذا و دارو درباره ترخیص شیر خشک و زمان بندی آن پرداخت.

وی با بیان اینکه ترخیص محموله هایی مانند شیرخشک از گمرک با حداقل مدارک و تاییدیه وزارت بهداشت انجام می شود، گفت: . اما واردکننده شیرخشک های مذکور در زمان تعیین شده از سوی سازمان غذا و دارو به تعهدات خود در قبال برخی محموله های قبلی عمل نکرده و سازمان غذا و دارو نیز مهلت مذکور را تا امروز تمدید نکرده است، اما گمرک تصمیم گرفته است که اقدام کند. با ترخیص در صورت ارائه حداقل مدارک با مسئولیت خود.
عسگری با بیان اینکه صاحب این کالا 19 محموله شیرخشک رژیمی شامل سه محموله در بهمن ماه، 6 محموله در اسفند سال گذشته و 10 محموله دیگر در فروردین ماه امسال وارد کرده است، افزود: مشکل این است که این شیرخشک ها ثبت نام نکرده اند. به سازمان غذا و دارو صادرات نکنید، آنها نمی توانند گمرک و ترخیص را اعلام کنند. اما طی اقدامات انجام شده از پایان هفته گذشته، بخشی از این محموله ثبت سفارش دریافت کرد و امروز (یکشنبه) برای مابقی محموله ها ثبت سفارش صادر شد و مراحل بازرسی کیفی و اظهارنامه کالا در حال انجام است. .

وی با بیان اینکه مقرر شده است وزارت بهداشت نامه ای مبنی بر تمدید اجرای تعهد صادر کند. وی یادآور شد: بنابراین با اقدامات انجام شده تمامی محموله های شیرخشک دارویی کودکان در این هفته به شرط اقدام به موقع صاحب کالا و سازمان غذا و دارو قابل ترخیص است.

گفتنی است در روزهای اخیر دپوی محموله شامل یک میلیون قوطی شیرخشک دارویی برای نوزادان و لزوم تهیه آن مطرح شده است.
انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا