عمومی

عمر طولانی با خوردن شام در ساعت ۷ عصر!

عمر طولانی با خوردن شام در ساعت ۷ عصر!

تحقیقات جدید نشان می دهد که خوردن شام در ساعت 7 بعد از ظهر ممکن است به شما کمک کند عمر طولانی تری داشته باشید.

به گزارش ایواره، فرارو او نوشت: همانطور که می دانید، عوامل سبک زندگی مانند میزان ورزش روزانه و همچنین مدت خواب شبانه بر سلامت شما تأثیر می گذارد و حتی ممکن است بر طول عمر شما تأثیر بگذارد.

بر اساس مطالعه جدیدی که در مجله Frontiers in Nutrition منتشر شده است، اکنون شواهدی وجود دارد که نشان می دهد کسانی که زودتر شام می خورند ممکن است عمر طولانی تری داشته باشند.

این مطالعه بر روی جمعیت لاکیلا، استانی در منطقه آبروزوی ایتالیا انجام شد. این منطقه دارای جمعیت بالایی از افراد مسن (بین 90 تا 99 سال) و 100 سال است. در این مطالعه 68 فرد 90 تا 100 ساله مورد بررسی قرار گرفتند. محققان دریافتند که شام ​​را زودتر می‌خورند، معمولاً حدود ساعت 19:15 هر شب.

پس از بررسی یافته های محققان، آنها همچنین خاطرنشان کردند که این گروه از رژیم غذایی پرکالری پیروی می کردند. (آنها 17.5 ساعت کالری کم کالری از شام تا ناهار روز بعد خوردند.)

پاسخ دهندگان به طور کلی مقادیر زیادی غلات کامل، سبزیجات، میوه ها و حبوبات مصرف می کردند. در عوض، آنها مقدار کمی گوشت، گوشت و تخم مرغ فرآوری شده و مقدار کمی شیرینی می خوردند. آنها همچنین با فعالیت در زمین های خود به فعالیت بدنی خود ادامه دادند.

محققان افزودند: «یافته‌های ما اهمیت کاهش محدودیت کالری روزانه، جلوگیری از استرس پس از غذا، و بهینه‌سازی پاسخ متابولیک مرتبط با مصرف بالای غذای گیاهی و فعالیت بدنی برای طول عمر ۱۰۰ ساله آبروزو را تأیید می‌کند.»

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا