اقتصادی

طراحی و نصب اولین دکانتر سانترفیوژ واحدهای پلیمری صنعت پتروشیمی

طراحی و نصب اولین دکانتر سانترفیوژ واحدهای پلیمری صنعت پتروشیمی

برای اولین بار در کشور، طراحی، ساخت و نصب کانتر سانتریفیوژ ساخت ایران در واحد S-PVC و به سفارش پتروشیمی اروند توسط یکی از شرکت های دانش بنیان مستقر در پارک علم و فناوری انجام شد. دانشگاه تربیت مدرس.

به گزارش ایواره، کیوان فدایی مدیر بازرگانی شرکت دانشبانیان با اعلام این خبر گفت: پیش از این طراحی و ساخت دکانترهای سانتریفیوژ در این شرکت به سفارش سایر شرکت های پتروشیمی و شرکت های وابسته به صنعت نفت انجام شده بود. این در حالی است که تجهیزات نصب شده در پتروشیمی اروند یکی از بزرگترین و حساس ترین دکانترهای سانتریفیوژ دنیا از نظر ظرفیت تولید و پیچیدگی می باشد.

وی بابیان اینکه این امر نیاز به دقت در طراحی و استفاده از آخرین فناوری های روز دنیا را می طلبد، اضافه کرد: تولید، طراحی و ساخت این تجهیزات حساس و مهم در فرآیند تولید پتروشیمی ها بر اساس آخرین استانداردهای مربوط به طراحی و انجام شده است. ساخت این تجهیزات

فدایی با اشاره به شعار سال گفت: از ابتدای سال مزین به نام «تولید، دانش بنیان و اشتغال زا» این تجهیزات در مدار تولید قرار گرفت و با توجه به نظارت بر وضعیت از تجهیزاتی که فروش شرکت ما و واحدهای عملیاتی و مدیریت تعمیرات پتروشیمی اروند وضعیت عملکردی این تجهیزات را از نظر تولید، فرآیند و دستیابی به راندمان مطلوب کاملاً مطلوب گزارش کرده است.

به گزارش دانشگاه تربیت مدرس، دانشبانیان مدیر بازرگانی این شرکت ادامه داد: طراحی و ساخت این تجهیزات با این ظرفیت پیش از این در انحصار دو کشور اروپایی بود و پس از اعمال تحریم های پسا برجام، شرکت های متقاضی این امر. تجهیزات حتی برای تامین قطعات و مواد یدکی.” میزان مصرف مورد نیاز این تجهیزات با مشکل مواجه شد و با توجه به توانمندی ها و سوابق این شرکت و پیرو درخواست دریافتی از پتروشیمی اروند، طراحی و ساخت این تجهیزات بر اساس دانش فنی و تخصص شرکت ما

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا