عمومی

زنگ خطر عادی نگاری کرونا در آذربایجان غربی/۲ شهر قرمز شدند – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

زنگ خطر عادی نگاری کرونا در آذربایجان غربی/۲ شهر قرمز شدند - خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

محمدامین ولی زاده در گفتگو با خبرنگار آنلاین در خصوص آخرین وضعیت کرونا در استان با هشدار نسبت به پیک این بیماری گفت: شهرستان های چایپاره و خوی در وضعیت نارنجی و ۲ شهرستان ارومیه، اشنویه، پیرانشهر، چالدران، سلماس، تعطیل، ماکو، میاندوآب و نقدینگی در جایگاه کرونای زرد قرار دارند.

وی با بیان اینکه در این شرایط اما شهرهای بوکان، تکاب، سردشت و مهاباد همچنان در وضعیت آب کرونا هستند، تاکید کرد: می میرند.

ولی زاده افزود: شب گذشته 35 نفر در آذربایجان غربی مبتلا به عروق بیماری کرونا تشخیص داده شدند که از این تعداد 33 نفر در مراکز درمانی بستری شدند که با بستری شدن این تعداد بیمار، مجموع بیماران مبتلا به سندرم حاد تنفسی در آذربایجان غربی بستری شدند. 235.» بیشترین تعداد بستری با 14 نفر در ارومیه ثبت شده است.

وی گفت: 70 نفر در بخش مراقبت های ویژه بستری شدند و 21 نفر تنها با دستگاه تنفس مصنوعی تنفس می کردند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی تصریح کرد: از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون 357 هزار و 27 نفر به این بیماری مبتلا شده اند و 2 میلیون و 3 هزار نفر نیز علیه این بیماری واکسینه شده اند.

شاهین در وضعیت کرونا قرمز قرار دارد اما از ابتدای پیک ششم در سال گذشته با وجود شیوع سریع سویه جدید ویروس کرونا و خطرات احتمالی آن، هیچ مورد فوتی جدیدی در این شهرستان ثبت نشده است.

دکمه بازگشت به بالا