عمومی

دمنوش‌هایی برای مقابله با آلرژی‌های بهاری

دمنوش‌هایی برای مقابله با آلرژی‌های بهاری

بسیاری از افراد برای تسکین آلرژی های فصلی خود به آنتی هیستامین های بدون نسخه مراجعه می کنند. با این حال، این علائم را می توان به راحتی با داروهای طبیعی درمان کرد.

به گزارش ایواره، ایواره وی نوشت: آلرژی یک اختلال آلرژیک شدید سیستم ایمنی است. به این ترتیب بدن شما با یک ماده بی ضرر تماس پیدا می کند اما به گونه ای به آن واکنش نشان می دهد که گویی یک ماده مضر و ناشناخته است. درست مانند زمانی که یک سم یا ویروس وارد بدن می شود، سیستم ایمنی گلبول های سفید خاصی را از طریق ایمونوگلوبولین فعال می کند که منجر به التهاب و التهاب داخلی یا خارجی می شود.

در این مقاله چند دمنوش گیاهی برای رفع حساسیت های فصلی به شما معرفی می شود.

1. چای گیاهی رویبوس

چای قرمز یا رویبوس حاوی چندین ترکیب طبیعی (بیوفلاونوئیدها مانند روتین و کوئرستین) است که از ایجاد آلرژی جلوگیری می کند. مصرف منظم چای رویبوس به متابولیسم آلرژن ها و کاهش علائم از جمله تحریکات پوستی کمک می کند.

۲. زنجبیل

زنجبیل خواص زیادی دارد و اغلب برای مقابله با حالت تهوع استفاده می شود. با این حال، چای های حاوی زنجبیل یک آنتی هیستامین طبیعی و عالی هستند. چای زنجبیل همچنین به کاهش التهاب مخاط بینی کمک می کند.

3. نعناع تند

دمنوش های نعناع فلفلی یا دمنوش های گیاهی به عنوان ضد تشنج عمل می کنند. این نوع نعناع باعث کاهش ترشح آنزیم های ضد التهابی مانند هیستامین ها می شود که باعث واکنش های ایمنی در برابر آلرژن ها می شود.

4. علف لیمو

بادرنجبویه گیاهی از خانواده نعناعیان معطر و دارای رایحه لیمو است. دمنوش های گیاهی با علف لیمو سردرد و علائم تنفسی مرتبط با آلرژی های فصلی را تسکین می دهد و همچنین تسکین دهنده است.

5. شیرین بیان

ریشه شیرین بیان به دلیل اثرات آنتی هیستامینی و ضد التهابی خود شناخته شده است. دم کرده چای گیاهی با شیرین بیان نیز به تسکین خارش بینی کمک می کند.

6. چای سبز

چای سبز یک آنتی اکسیدان غنی از کوئرستین، یک ترکیب گیاهی است که محافظت ضد التهابی در برابر آلرژن ها را تقویت می کند. این کوئرستین است که چای سبز را رنگدانه می کند و به کاهش پاسخ های ایمنی به گرده، گرد و غبار و موهای حیوانات کمک می کند.

7. زردچوبه

زردچوبه به دلیل اثرات ضد التهابی آن به خوبی شناخته شده است. علاوه بر این، آنتی هیستامین طبیعی بودن به کاهش بروز علائم ناشی از آلرژی های فصلی کمک می کند.

منبع: fouroclock.ca

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا