استان ها

دانشگاه آزاد سبزوار چه گروه‌هایی به رویداد گام دوم معرفی کرده است؟

دانشگاه آزاد سبزوار چه گروه‌هایی به رویداد گام دوم معرفی کرده است؟

قاسم قاسمی در گفت و گو با خبرنگار گروه استان های خبرگزاری آنا در سبزوار به تشریح توانمندی ها، برنامه ها و فعالیت ها پرداخت. دانشگاه آزاد اسلامی واحد سبزوار وی به منظور حضور در رویداد سراسری گام دوم دانشگاه آزاد اسلامی با توجه به گذشت بیش از سه ماه از ابلاغ بخشنامه این رویداد اظهار داشت: در راستای اجرای بخشنامه رویداد گام دوم دانشگاه در همگام با سایر واحدهای کشور، دستاوردهای فناورانه و نوآورانه خود را معرفی کرده است.(ادامه مطلب)

وی افزود: واحد دانشگاهی سبزوار با توجه به اهداف و مفاد سند آمایش استان خراسان رضوی سعی کرده است با حضور فعال در این رویداد در این امر مهم و خطیر سهیم باشد. دانشگاه آزاد اسلامی واحد سبزوار هم اکنون با ظرفیت بالای منطقه ای خود در حوزه پژوهشی و در قالب گروه های پژوهشی در رویداد گام دوم شرکت می کند.


بیشتر بخوانید:

رویداد ملی گام دوم; فرصت های سرمایه گذاری و پشتیبانی فن آوری

معرفی 50 گروه دانشگاه آزاد آباده از شرکت در رویداد کشوری گام دوم

معرفی 13 واحد فناور به سامانه رویداد گام دوم توسط دانشگاه آزاد قوچان


رئیس دانشگاه آزاد سبزوار در پاسخ به این سوال که چه تعداد گروه و زیرساخت پژوهشی، ایده و استارت آپ، شرکت فناور و خلاق و … از واحد سبزوار به رویداد گام دوم دانشگاه معرفی می شوند؟ واحد سبزوار در رویداد گام دوم آزاد اسلامی سه گروه پژوهشی، یک استارتاپ و بیش از سه طرح چالش فناوری بهینه سازی موتور الکتریکی، پنج طرح مرتبط با رویداد نوآوری بهینه سازی موتور الکتریکی، چهار شرکت فناور و یک هسته فناوری را معرفی کرد. دانشگاه خواهد داشت.

قاسمی در پاسخ به این سوال که در راستای تحقق شعار سال با عنوان «تولید، دانش بنیان، اشتغال زا» و تاکید دکتر طهرانچی بر استفاده از ظرفیت ها و اجرای برنامه های مبتنی بر این شعار، توانمندی ها را چگونه ارزیابی می کنید. دانشگاه سبزوار؟ توضیح داد: پیرو ترسیم نقشه راه 1401 توسط رهبری با شعار تولید، دانش بنیان و اشتغال زایی، دانشگاه آزاد اسلامی نیز از این ایده حمایت کرد و با توجه به اینکه دانشگاه ها می توانند نقش راهبردی در رشد اقتصادی کشور داشته باشند. ، نقش بسیار مهمی را بر عهده خواهد داشت.

وی خاطرنشان کرد: در واحد سبزوار با توجه به حضور و استقرار بیش از پنج مرکز و مرکز فناوری در مرکز رشد و وجود مزارع کشاورزی و چاه های آب در مرکز جوین، تحقق این اهداف ساده و امکان پذیر خواهد بود. . با توجه به تغییر استراتژی دانشگاه آزاد اسلامی و تلاش برای تربیت کارآفرین و تاکید بر راه اندازی شرکت های دانش بنیان که در توسعه اقتصادی و اشتغال زایی، توانمندی های واحدها از بالقوه به بالفعل تبدیل شده است، شاهد رشد و رشد بیشتری خواهیم بود. شکوفایی در زمینه های علمی و پژوهشی

به گزارش آنا، در اوایل آبان ماه 1400 روح الله دهقانی فیروزآبادی معاون پژوهشی فناوری و نوآوری در آستانه چهلمین سال تاسیس دانشگاه، دانشگاه آزاد اسلامی از برگزاری رویداد ملی با عنوان «گام دوم» خبر داد و این پیشنهاد در جلسه شورای دانشگاه در آذرماه 1400 ارائه و به تصویب اعضا رسید. در سراسر کشور اعلام شد که همه باید به صورت یکسان برای این رویداد مهم آماده شوند.


بیشتر بخوانید:

فعالیت دانشگاه آزاد خوزستان در دومین دوره کشوری با شناسایی 532 تیم

وضعیت دانشگاه آزاد اسلامی مهاباد در رویداد گام دوم چگونه است؟

معرفی 28 شرکت دانش بنیان دانشگاه آزاد اسلامی فارس به رویداد ملی گام دوم


رویداد ملی مرحله دوم فرصتی است تا تیم های واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی ایده های فناورانه و محصولات دانش بنیان خود را به بزرگترین صنایع کشور، صندوق های سرمایه گذاری، شتاب دهنده های خصوصی و صندوق پژوهش و فناوری دانشگاه برای جذب تسهیلات و سرمایه گذاری ارائه کنند.

رویداد ملی گام دوم دانشگاه آزاد اسلامی به منظور معرفی و ارائه تجهیزات، محصولات، دستاوردها و فعالیت های حوزه فناوری و نوآوری دانشگاه با هدف بسترسازی برای ایجاد کسب و کارهای نوپا و دانش بنیان و اشتغال. فرصت هایی برای دانشجویان در چهلمین سالگرد تاسیس دانشگاه با هزار شعار گروه پژوهشی و زیرساختی، هزار ایده و استارت آپ و هزار شرکت فناوری و خلاق در نظر گرفته شده است.

دومین رویداد ملی از 7 تا 29 خرداد 1401 به مدت چهار روز در مصلای بزرگ امام خمینی (ره) تهران برگزار شد و بخشی از فعالیت 40 ساله دانشگاه آزاد اسلامی در حوزه های مختلف آموزشی، فرهنگی، اقتصادی، نیروی انسانی و … علوم پزشکی، مهندسی علوم، علوم انسانی و … ارائه خواهد شد.

انتهای پیام/4103/4062/

دکمه بازگشت به بالا