استان ها

دانشگاه آزاد اسلامی قائنات برای سال ۱۴۰۱ چه برنامه‌هایی دارد؟

دانشگاه آزاد اسلامی قائنات برای سال ۱۴۰۱ چه برنامه‌هایی دارد؟

حمید طاهری در گفت وگو با خبرنگار گروه استان های خبرگزاری آنا، در تشریح برجسته ترین فعالیت های دانشگاه آزاد اسلامی واحد قائنات در سال 1400 و برنامه های این دانشگاه در سال 1401، اظهار کرد: تولید و عرضه کودهای میکوریز برای مزارع زعفران در ایستگاه تحقیقات زرشک و زعفران از جمله دستاوردها و فعالیت های این دانشگاه در سال گذشته در زمینه های مختلف بوده است.

وی تولید لباس ضدعفونی ویژه کرونا توسط شرکت فرپویان برای کادر پزشکی، تلفیق آموزش مجازی و حضوری در برخی دوره ها و راه اندازی و بارگذاری سایت جدید دانشگاه از سرور سازمان مرکزی را از دیگر فعالیت های واحد قائنات برشمرد. 2000 متر مکعب ذخیره آب های سطحی و احداث و راه اندازی کلینیک و راه اندازی دندانپزشک در مرحله اول.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد قائنات در تشریح برنامه های آتی این دانشگاه اظهار داشت: تغییر کاربری اراضی زراعی دانشگاه به مسکن مسکونی جهت تخصیص به تعاونی مسکن کارکنان و اعضای هیات علمی، تقویت هیئت علمی. علوم پزشکی در پی تصویب اتاق عمل، ایجاد کلینیک شبانه روزی و جذب دانشجوی خارجی از برنامه های این دانشگاه در سال آینده است.

به گفته طاهری، شهرستان باستانی و تاریخی قائنات دومین شهر پرجمعیت استان خراسان جنوبی و پایتخت استراتژیک محصولات زرشک و زعفران در جهان است.

وی با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی واحد قائنات از سال 1379 به عنوان مرکز واحد مشهد فعالیت خود را آغاز کرد و در سال 1384 به واحد مستقل تبدیل شد، اظهار داشت: این دانشگاه در سال 1379 به عنوان مرکز واحد مشهد فعالیت خود را آغاز کرد. این دانشگاه اکنون دارای 20 عضو هیأت علمی تمام وقت، 60 استاد مدعو، 33 کارمند و حدود 1400 دانشجو است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد قائنات 65 رشته در این دانشگاه برشمرد و افزود: دو رشته دکتری 13 رشته کارشناسی ارشد و 50 رشته کارشناسی و کاردانی در واحد قاینات وجود دارد و تاکنون حدود 6500 دانشجو از این دانشگاه فارغ التحصیل شده اند. . .

به گفته طاهری، در سما دو دبستان دخترانه و پسرانه با حدود 600 دانش آموز وجود دارد و دانشگاه آزاد اسلامی واحد قائنات نیز در دو سال گذشته 20 درصد رشد دانشجویی و 40 درصد رشد دانش آموزی داشته است.

انتهای پیام/4062/

دکمه بازگشت به بالا