اجتماعی

دادگاه تجدید نظر پرونده پاساژ علاءالدین در منطقه۱۱ برگزار شد

دادگاه تجدید نظر پرونده پاساژ علاءالدین در منطقه۱۱ برگزار شد

شهردار منطقه 11 از برگزاری دادگاه تجدیدنظر برای ابطال رأی ماده 38 آیین نامه معاملات شهرداری تهران در پرونده احقاق حقوق شهروندی در دعوی مالک مجتمع تجاری علاءالدین و منطقه 11 خبر داد.

به گزارش ایواره، سید محمد موسوی در راستای احقاق حقوق شهروندی و حقوق پایمال شده مردم در پرونده درخواست مجوز ساخت طبقه هفتم مجتمع علاءالدین ضمن حضور در دادگاه برای دفاع از این پرونده گفت: حقوق شهروندی است. سازش نیست و در این موضوع شکست نخواهیم خورد.

وی افزود: پس از حکم صادره بر اساس ماده 38 آئین نامه معاملات شهرداری تهران که شهرداری را موظف به صدور پروانه ساخت طبقه هفتم مجتمع علاءالدین کرده بود، برای تحقق وعده های صادقانه ای که به مردم داده بودیم در دادگاه حاضر شدیم. و به این حکم اعتراض کردند».

شهردار منطقه 11 گفت: پس از دستور اکید شهردار تهران مبنی بر شفاف سازی و پیگیری حقوق مردم در مجتمع علاءالدین، با تلاش و پیگیری مجدانه همکاران مرکز حقوقی شهرداری تهران و معاونت حقوقی منطقه 11 ارائه کردیم. تقاضای ابطال رأی اصل 38.» از نظر قضایی خواهان حفظ حقوق مردم هستیم.

موسوی تاکید کرد: ساخت طبقه هفتم در این مجموعه با هیچ یک از ضوابط شهرسازی از جمله تراکم، سطح اشغال، تعداد طبقات و … مطابقت ندارد و در حال حاضر این مجموعه یکی از پرترددترین مراکز تجاری ایران است و روزانه هزاران نفر به این مجموعه سفر می کنند. با توجه به وضعیت این مجموعه، قطعاً ساخت طبقه هفتم حقوق عمومی شهروندان را به خطر می اندازد، بنابراین با عزم جدی موضوع را پیگیری خواهیم کرد.

شهردار منطقه 11 ضمن اشاره به درخواست های مکرر مردم و کسبه این پاساژ در خصوص ایمنی و جلوگیری از ساخت و ساز در مجموعه علاءالدین گفت: نمی خواهیم حادثه تلخ پلاسکو تکرار شود و نباید به شهروندان اجازه دهیم. امنیت به خاطر منافع شخصی به خطر می افتد.”

وی افزود: در شهرداری تهران با تکیه بر اصول عدالت و شفافیت، حق مردم را نمی بخشیم.

به گزارش روابط عمومی منطقه 11، موسوی تاکید کرد: حق مردم و امنیت آنها خط قرمز ما در شهرداری تهران است و با حمایت حقوقی مجموعه شهرداری تمام تلاش خود را برای ابطال رای خواهیم کرد. و رضایت شهروندان را جلب کند».

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا