حوادث

خدمت‌رسانی به ۲۳ هزار نفر در طرح ملی امداد و نجات نوروزی

خدمت‌رسانی به ۲۳ هزار نفر در طرح ملی امداد و نجات نوروزی

رئیس جمعیت هلال احمر با بیان اینکه در طرح ملی امداد و نجات جمعیت هلال احمر بالغ بر 23 هزار نفر از خدمات نیروهای عملیاتی بهره مند شدند، گفت: نیروهای جمعیت هلال احمر همواره در محل خواهند بود. خدمت هموطنان ما در این تعطیلات رویدادهایی داریم.

به گزارش ایواره، دکتر پیرحسین کولیوند در تشریح خدمات امداد و نجات نوروزی به هموطنان اظهار داشت: در ادامه طرح امداد و نجات نوروزی جمعیت هلال احمر کشور که از 25 اسفندماه سال گذشته آغاز شده تا صبح امروز 2 هزار و 562 عملیات امدادی و امداد و نجات در کشور انجام شد که نسبت به حجم سفرها نسبت به سال گذشته 74 درصد رشد نشان می دهد.

وی ادامه داد: از این تعداد عملیات انجام شده توسط نیروهای امدادی، یک هزار و 347 مورد مربوط به حوادث رانندگی و جاده ای، 137 عملیات کوهستانی، 148 عملیات هوایی، 33 عملیات ساحلی و غیره بوده است.

وی گفت: «بیش از 23000 نفر در این مدت از خدمات مختلف امدادی بهره مند شدند.» به سلامت منتقل شدند.

رئیس جمعیت هلال احمر تصریح کرد: یک هزار و 215 نفر با آمبولانس های هلال احمر به مراکز درمانی منتقل شدند و به حدود 3 هزار نفر اسکان اضطراری داده شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر؛ وی گفت: استان های خوزستان، مازندران و اصفهان سه استانی هستند که بیشترین عملیات امداد و نجات را انجام دادند.

کولیوند افزود: با توجه به پایان سفرهای نوروزی و به ویژه جمهوری اسلامی ایران و روز طبیعت، از هموطنان خواهشمندیم به هشدارهای ایمنی و به ویژه مراقبت های لازم از کودکان توجه کنند.

رئیس جمعیت هلال احمر در پایان تاکید کرد: با توجه به پایان یافتن فصل زمستان و آتش‌سوزی جنگل‌ها و مراتع، از همه هموطنان می‌خواهیم در این تعطیلات از برافروختن آتش در مکان‌های نامشخص خودداری کنند تا شاهد حوادث.» تلخ نباشید.

وی ادامه داد: نیروهای جمعیت هلال احمر همواره در خدمت هموطنان خواهند بود و تمهیدات ویژه ای برای کاهش تصادفات در این تعطیلات داریم.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا