اقتصادی

حسین زهی: مردم باید بتوانند حداقل از 6 ماه قبل بلیط قطار یا هواپیما رزرو کنند

حسین زهی: مردم باید بتوانند حداقل از 6 ماه قبل بلیط قطار یا هواپیما رزرو کنند

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: وقتی یک گردشگر خارجی یا یک گردشگر داخلی بتواند در ماه های آینده برای سفر برنامه ریزی کند، قطعا انگیزه سفر و بازدید از اماکن گردشگری تقویت می شود.

اسماعیل حسین زهی در گفت وگو با ایواره، با اشاره به لزوم افزایش دوره پیش فروش بلیت قطار و هواپیما، تاکید کرد: امروز همه کشورهایی که عملکرد موفقی در حوزه گردشگری دارند در وهله اول، به ناوگان حمل و نقل، به ویژه هواپیماها و قطارها.” توجه کرده اند. در این کشورها مردم و گردشگران این فرصت را دارند که برای یک سال آینده برنامه ریزی کنند و می توانند برای خود بلیط تهیه کنند.

وی افزود: متاسفانه در کشور ما این امکان وجود ندارد و رقابتی بین شرکت های فعال در حوزه حمل و نقل وجود ندارد. بلیط ها برای مدت کوتاهی با قیمت قطعی فروخته می شود و از پیش فروش طولانی مدت خودداری می کنند زیرا ممکن است امروز بلیط برای یک نفر کمی ارزان تر از چند ماه آینده باشد.

نماینده مردم خاش در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: لازم است وزارت راه و شهرسازی با جدیت به این موضوع رسیدگی کند و امکان پیش خرید بلیت را تا چند ماه آینده برای مردم فراهم کند. از سوی دیگر این موضوع نقش موثری در جذب گردشگر و توسعه صنعت گردشگری دارد. وقتی یک گردشگر خارجی یا یک گردشگر داخلی بتواند برای سفر در ماه های آینده برنامه ریزی کند، قطعا انگیزه سفر و بازدید از مکان های گردشگری تقویت می شود.

وی در ادامه تاکید کرد: به نظر من باید هر چه سریعتر آیین نامه خاصی در این زمینه تهیه شود و امکان پیش خرید بلیط قطار و هواپیما برای گردشگران داخلی و خارجی از چند ماه قبل فراهم شود.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا