ورزشی

انصراف تیم ملی شمشیربازی لیبی از رویارویی با رژیم صهیونیستی – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

انصراف تیم ملی شمشیربازی لیبی از رویارویی با رژیم صهیونیستی - خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری آنلاین به نقل از الجزیره، تیم ملی شمشیربازی لیبی علیرغم راهیابی به فینال رقابت های جهانی این رشته ورزشی و کسب نتایج بسیار خوب، به دلیل امتناع از رویارویی با تیم رژیم صهیونیستی به منظور مخالفت با عادی سازی روابط با این رژیم، این مسابقات کنار رفت.

سراج الدین التجوری مربی لیبیایی گفت: تیم ما در این مسابقات که با 44 تیم در شهر دبی امارات برگزار می شود عملکرد بسیار خوبی داشت اما در نهایت به دلیل امتناع از رویارویی با تیم رژیم. تیم ملی شمشیربازی صهیونیست ها از این رقابت ها کنار رفتند. اگرچه ما از نظر فنی برتر از آنها بودیم و از پیروزی مطمئن بودیم، اما مسئله فلسطین مسئله ما و همه اعراب و مسلمانان است.

گفتنی است، تیم لیبی پس از کناره گیری تیم ملی شمشیربازی اردن «ایاس الزمر» از این رقابت ها به دلیل امتناع از رویارویی با رقیب صهیونیستی خود، از حضور در مسابقات جهانی شمشیربازی انصراف داد.

پیش از الزمر، محمد الفضلی، عضو تیم شمشیربازی کویت نیز با اعلام مخالفت خود با عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی و خودداری از رویارویی با شمشیرباز صهیونیست، از حضور در این مسابقات انصراف داد.

مسابقات جهانی شمشیربازی که از روز یکشنبه در دبی آغاز شد، با حضور 1660 ورزشکار از 102 کشور از جمله 15 کشور عربی برگزار می شود.

دکمه بازگشت به بالا