عمومی

آقایحیی؛ از این گلایه‌های بی‌پایان خسته نشدی؟

آقایحیی؛ از این گلایه‌های بی‌پایان خسته نشدی؟

1- گل محمدی در شرایطی مدعی شده که پرسپولیس از نظر درصد پرداختی قعرنشین لیگ برتر است که تاکنون 65 درصد از قرارداد خود را دریافت کرده و بقیه اعضای تیم حداقل 50 درصد را دریافت کرده اند. اگر پرسپولیس کادر فنی میلیاردی دارد پس نفت آبادان و شهر خودرو و نفت مسجد سلیمان کجا هستند؟ اصلا خود یحیی از وضعیت مالی پرسپولیس خبر نداشت که در ابتدای فصل قراردادش را چند برابر مبلغ قبلی تمدید کرد؟ از زمانی که یادمان می آید، پرسپولیس و استقلال در انجام تعهداتشان دچار مشکل شده اند. این ماجرا در زمان برانکو هم وجود داشت اما سرمربی کروات هیچ گاه حواسش را به مسائل مالی پرت نکرد و همانطور که گفته شد همیشه آخرین پول ها را بعد از بازیکنان می گرفت. بازیکنان داخلی استقلال تاکنون حدود 50 درصد دریافت کرده اند اما هیچکس به اندازه گل محمدی از پرداخت ها گلایه ندارد.

2- آقای حیحی معتقد است به تیمی (بخوانید استقلال) از هر طریق ممکن کمک شده است تا لیدر شود و بالاتر از پرسپولیس باشد. این خنده دارترین ادعایی است که یک مربی تیم می تواند با پنج قهرمانی متوالی داشته باشد. چنین ادعاهایی از سوی پرسپولیسی ها بیشتر از اینکه رهبری استقلال را زیر سوال ببرند قهرمانی خودشان را زیر سوال می برند.

3- سرمربی پرسپولیس بار دیگر به قضاوت مهدی سیدعلی در دربی صحبت کرد و مدعی شد که همه تیم ها به جز یک تیم (بخوانید دوباره استقلال) در قضاوت مشکل دارند. برای همه تیم ها خطای داوری وجود داشت و مثلا در دربی استقلال پنالتی نشد اما به گفته آقای حیحی همه داوران بسیج شدند تا استقلال قهرمان شود. اگر در شش هفته آینده داوری ناخواسته به نفع پرسپولیس اشتباه می کرد؟ اونوقت تیم های دیگه هم حق دارند علیه پرسپولیس همچین حرفی بزنن؟ چرا عبارات زیبایی مثل «از بهانه هایت قوی تر باش» فقط زمانی کاربرد دارند که برنده و موفق می شوید و وقتی شکست می خورید روی زمین و زمان گیر می کنید؟

4- «بزرگترین جنایات را برای من در نظر گرفتند»; این یکی از ادعاهای باورنکردنی سرمربی پرسپولیس است. زمانی که ساکت الهامی به دلیل رفتار مشابه یحیی شش ماه محروم شد، سرمربی پرسپولیس چگونه معتقد است که چهار جلسه محرومیت جریمه سنگینی است؟

5. او معتقد است تیمش پول آب معدنی نداشت اما مجبور شد بازیکن بخرد. تیمی که پول آب معدنی ندارد چرا باید پولش را برای افرادی مثل علیرضا ابراهیمی، مهدی مهدیخانی و منوچهر صفروف بریزد؟ آیا پول این سه نفر نمی توانست یک نیم فصل به جای تامیروف مهاجم خارجی بهتری جذب کند؟

6- پرسپولیس در دو فصل اخیر حدود 16 بازیکن جذب کرده است اما از این گروه به جز میلاد سرلک، رامین رضاییان و تا حدودی احسان پهلوان بقیه نفرات در حد و اندازه این تیم حضور نداشته اند. بهتر نیست گل محمدی به جای گلایه از خریدهای این تیم و عملکرد فنی آنها پاسخگو باشد؟

7- فکر می کردیم بعد از نتایج اخیر گل محمدی به خود آمده و با تمرکز بالا قصد دارد در شش هفته اخیر عملکرد متفاوتی از خود به نمایش بگذارد اما مصاحبه دیروز ثابت کرد که او همچنان بر ادامه مسیر اشتباه خود اصرار دارد. صحبت از قضاوت در دیداری که بیش از یک ماه پیش برگزار شد هیچ کمکی به پرسپولیس نمی کند و فقط نشان از عدم تمرکز کادرفنی این تیم دارد.

8- او حتی معتقد است نوشتن از لیست ورودی و خروجی پرسپولیس خوشبو است و می خواهند حواس تیمش را پرت کنند. البته دلیل اصلی برهم زدن تمرکز پرسپولیس رفتارهای خود یحیی و استعفاهای مکرر است اما همیشه بحث نقل و انتقالات پرسپولیس و استقلال مطرح بوده و همین الان هم شایعات زیادی در مورد بازگشت عده ای به استقلال شنیده می شود. وقتی سرمربی پرسپولیس مدام از کمبود بازیکن در رسانه ها صحبت می کند، طبیعی است که گمانه زنی ها درباره نقل و انتقالات پرسپولیس بیشتر شود.

9- یحیی از همه انتقاد کرده اما توضیح نمی دهد که چگونه پس از 28 بازی هنوز ترکیب مورد نظر خود را نمی شناسد و مشغول آزمون و خطا است. زوج دفاعی پرسپولیس هر هفته تغییر می کند و با وجود خریدهای زیاد هنوز ترکیب قابل اعتمادی پیدا نشده است. پرسپولیس مشکلات مالی دارد اما آنچه باعث شده امسال شکست بخورد بیش از همه مشکلات فنی و تصمیمات اشتباه کادر فنی داخل و خارج از زمین است.

10. پرسپولیسی ها در سال های اخیر همیشه به این افتخار می کردند که به جای مقصر دانستن وزیر و وکیل، در زمین صحبت می کنند، اما امسال یحیی این تفکر را کاملا زیر سوال برده و تک تک مشکلات خود را به گردن دیگران انداخته است. تیم اینکه از هر موضوعی گلایه می کنی و همه را علیه خودت می نشانی با فلسفه ای که برانکو در پرسپولیس ایجاد کرد کاملاً در تضاد است و مانع پیشرفت هم می شود. گل محمدی امسال در مسیری قدم برمی دارد که پرسپولیسی ها به خاطر دوری از آن به آن افتخار کردند! مدت هاست که از این گلایه ها خسته شده ایم اما گویا گل محمدی از این همه گلایه و بهانه گیری خسته نشده و نمی خواهد در افکارش تجدید نظر کند.

258 258

دکمه بازگشت به بالا