اقتصادی

آغاز مذاکرات سرمایه‌گذاری کریدور شمال به جنوب/ راه آهن اینچه‌برون-شاهرود-طبس اجرایی می شود

آغاز مذاکرات سرمایه‌گذاری کریدور شمال به جنوب/ راه آهن اینچه‌برون-شاهرود-طبس اجرایی می شود

ایواره/ گلستان معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری گلستان از آغاز مذاکره با سرمایه گذاران برای اجرای پروژه راه آهن شمال به جنوب از اینچه برون به شاهرود و طبس خبر داد.

سید محمد دهنوی در جلسه هیات مدیره اداره کل صنعت، معدن و تجارت گلستان و دستگاه های مرتبط با اشاره به اینکه گلستان برای توسعه نیازمند چند عنصر اساسی است، یکی از ارکان مهم این توسعه، اداره کل صنعت، معدن و تجارت گلستان است. صنعت، معدن و تجارت و زیرمجموعه‌های آن افزود: اگر می‌خواهیم وضعیت کشور را به سمت پیشرفت پیش ببریم باید برنامه‌ریزی تحول‌آفرینی داشته باشیم زیرا شرایط فعلی ما را راضی نمی‌کند و باید تلاش‌ها گسترده‌تر و بیشتر شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری گلستان با بیان اینکه نگاه ها باید دانش بنیان و فناورانه باشد تا تحول و پیشرفت حاصل شود، افزود: قانون رونق تولید دانش بنیان همه ظرفیت های لازم برای توسعه را به خود دیده است، در صورتی که ما می خواهید برای رسیدن به این تغییر، ما باید به مو اجرا.

وی افزود: امروزه در تجارت جهانی امروز تجارت و اقتصاد مردمی یک اصل مهم و کاربردی است که هر کشوری اگر بخواهد پیشرفت کند باید به این اصل مهم عملیاتی دست یابد.

دهنوی با تاکید بر اینکه برای رسیدن به اهداف عالی باید برنامه داشته باشیم و با برنامه پیش برویم، ادامه داد: باید بدانیم الان کجا هستیم و از کدام مسیر می خواهیم برسیم.

دهنوی تاکید کرد: یکی از دلایل عقب ماندگی برنامه ششم توسعه این است که خودمان متعهد به اجرای برنامه نیستیم با توجه به اینکه برنامه ششم توسعه برنامه بسیار خوبی برای توسعه کشور بوده است.

وی با اشاره به لزوم توسعه زیرساخت‌ها برای توسعه صنعت و تولید در کشور، گفت: همه ما در هر سازمانی و در هر کجا که هستیم باید ببینیم افراد در کجای برنامه عملی ما قرار دارند و چقدر متعهد به توسعه کار هستیم. مردم، اگر متعهد باشیم می‌توانیم تغییر کنیم.» بیایید برسیم.

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری گلستان با اشاره به استفاده از فناوری های نوین، استفاده از توانمندی های مردم و توجه به علم و دانش روز، راه مهمی برای دستیابی به تحول امروز است، افزود: استان گلستان دارای عقب ماندگی های فراوان و بدون وجود است. بدون شک برای رسیدن به پیشرفت باید از دانش روز، توان جوانان و تجربیات نیروهای متعهد استفاده کرد.

وی با اشاره به تخصیص اعتبار برای احداث راه آهن اینچه برون، شاهرود، طبس، تاکید کرد: مذاکراتی با سرمایه گذاران در حال انجام است و بدون شک اجرای این خط آهن تحول بزرگی در حوزه تجارت و اقتصاد کشور ایجاد خواهد کرد. استان.”

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا