عمومی

چهار نکته خوراکی درباره ریزش موی سر

چهار نکته خوراکی درباره ریزش موی سر

در حالی که درمان هایی وجود دارند که نوید رشد و رشد مجدد مو را می دهند، که بسیاری از آنها پرهزینه و تهاجمی هستند، تحقیقات جدید نشان می دهد ممکن است راه آسان تری برای کمک به کاهش ریزش مو وجود داشته باشد.

به گزارش ایواره، عصر ایران او نوشت: «اگر به تازگی متوجه نازک شدن موهای ضخیم یا لکه‌های بدون مو روی سر خود شده‌اید، باید بدانید که تنها نیستید و سالانه میلیون‌ها نفر در سراسر جهان دچار ریزش مو می‌شوند. در حالی که درمان هایی وجود دارند که نوید رشد و رشد مجدد مو را می دهند، که بسیاری از آنها پرهزینه و تهاجمی هستند، تحقیقات جدید نشان می دهد ممکن است راه آسان تری برای کمک به کاهش ریزش مو وجود داشته باشد.

رژیم غذایی پرچرب می تواند باعث ریزش مو شود

مطالعه‌ای که در مجله نیچر منتشر شد نشان داد که در میان گروهی از موش‌هایی که از رژیم غذایی پرچرب یا استاندارد تغذیه می‌کردند، احتمال نازک شدن و ریزش مو در موش‌هایی که رژیم غذایی پرچرب داشتند بیشتر بود. به گفته دکتر هیرونوبو موریناگا، نویسنده ارشد این مطالعه، خوردن یک رژیم غذایی پرچرب با ارائه سلول های بنیادی فولیکول مو که در بازسازی سلول های بالغ که باعث رشد مو می شوند، به نازک شدن مو کمک می کند.

اثرات یک رژیم غذایی پرچرب تنها در چند روز قابل توجه بود

در واقع طولی نکشید که یک رژیم غذایی پرچرب تأثیر قابل توجهی بر وضعیت مو و پوست افراد مورد مطالعه داشت. تنها چهار روز بعد، محققان توانستند تغییراتی را در شرایط مو و پوست موش‌هایی که از رژیم غذایی پرچرب تغذیه شده بودند، مشاهده کنند. همچنین نشانه هایی از افزایش استرس اکسیداتیو وجود دارد که با آسیب بافتی و افزایش خطر ابتلا به سرطان مرتبط است.

اضافه وزن یا چاقی نیز ممکن است خطر ریزش مو را افزایش دهد

این اولین بار نیست که تحقیقات علمی ارتباط بین وزن، رژیم غذایی و ریزش مو را نشان می دهد. مطالعه ای در سال 2013 که در مجله آکادمی پوست آمریکا منتشر شد، نشان داد که در میان یک گروه 189 نفره از مردان با میانگین سنی 30.8 سال، افرادی که اضافه وزن یا چاق داشتند به طور قابل توجهی در مقایسه با افراد دیگر در معرض ابتلا به آلوپسی (تجربه ریزش مو) بودند. که وزن طبیعی داشتند

با مصرف کمتر چربی و کلسترول می توانید ریزش موی خود را کاهش دهید

یک مطالعه در سال 2018 که در Scientific Reports منتشر شد نشان داد که در بین موش‌هایی که از رژیم غذایی غربی پرچرب تغذیه می‌شدند، استفاده از دارویی که مانع از تولید گلیکوزفنگولیپیدها (GSLs)، نوعی لیپید در غشای سلولی، برای معکوس کردن ریزش مو و جلوگیری از ریزش مو می‌شود. رنگدانه کمک می کند.

دکتر Subroto Chatterjee، پروفسور پزشکی در Johns می گوید: یافته های ما نشان می دهد که رژیم غذایی غربی باعث ریزش مو، سفید شدن مو و التهاب پوست در موش ها می شود و ما معتقدیم که روند مشابهی در مردانی که موهای خود را از دست می دهند و سفید کننده می شوند، رخ می دهد. دانشگاه هاپکینز و نویسنده اصلی این مطالعه، زمانی اتفاق می‌افتد که رژیم غذایی سرشار از چربی و کلسترول را دنبال کنید.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا