عمومی

نونواری بیرجند با احداث بوستان خطی طبیعت – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، مهدی بست روز دوشنبه تعدادی از پروژه های عمرانی شهرداری بیرجند با حضور مدیرکل شهرداری ها و شوراهای استانداری، فرماندار بیرجند، فرماندهان نظامی و انتظامی و اعضای شورای اسلامی شهر بیرجند افتتاح شد. بیرجند امروزه در جهت ایجاد مراکز رفاهی، تفریحی و ترافیکی مورد استفاده قرار می گیرند.

نوآوری بیرجند با احداث پارک طبیعی خطی

پروژه مشارکتی

به گفته وی پارک طبیعت خطی یک پروژه مشترک بین همه دستگاه های ذیربط است در میانه راه برای تکمیل آن شهرداری به حال خود رها شد و از آذرماه سال جاری بنا به ضرورت این پروژه به عنوان یکی از شش پروژه مهم شهرداری بیرجند با هزینه و حرکت جهادی حول محور اجرا شد. ساعت، حتی در تعطیلات

وی با اشاره به اینکه این پروژه توسط همکاران ما در معاونت عمرانی و خدمات شهری، سیما، منظر و فضای سبز شهرداری انجام شده است، افزود: پارک طبیعی خطی زیبا با امکانات مناسب برای استفاده همشهریان دارای در این مکان ساخته شده است.

نوآوری بیرجند با احداث پارک طبیعی خطی

تامین آب آشامیدنی و روشنایی

وی از شرکت آب و فاضلاب خراسان جنوبی خواست نسبت به نصب لوله کشی آب شرب و شرکت توزیع برق استان با توجه به درخواست مردم اقدامات لازم را برای تامین روشنایی ضلع غربی پارک انجام دهند.

نوآوری بیرجند با احداث پارک طبیعی خطی

ویژگی های ایجاد شده

شهردار بیرجند با درخواست از مردم برای حفظ اموال این پارک که متعلق به خود است، تصریح کرد: پارک خطی طبیعت (دره سد) با مساحت 4.5 هکتار و با اعتباری بالغ بر 51 میلیارد ریال شامل سرویس های بهداشتی، پنج هزار متر مربع کف سازی، سنگفرش، جوسازی، نصب 50 عدد صندلی، 30 عدد لامپ بزرگ، 20 سطل زباله، بتن ریزی، نصب . 20 تجهیزات بهداشتی، 700 متر مربع کفپوش جهت خدمت رسانی به مردم ایجاد شده است.

برترین ها بیان کرد: 30 سکو در این پارک ایجاد شده که هشت سکو توسط میراث فرهنگی و 22 سکو دیگر توسط شهرداری ساخته شده است.

به گفته وی زیرسازی و آسفالت محوطه پارک، آبرسانی و برق رسانی به تمام نقاط پارک و ایجاد پنج باربیکیو از دیگر اقدامات انجام شده در این پارک است.

نوآوری بیرجند با احداث پارک طبیعی خطی

ا جرای مصوب شورای ترافیک استان

به گفته وی، احداث بلوار شهید مدرس و پاسداران سمت راست که از مصوبات شورای ترافیک استان است در راستای روان سازی و بهبود ترافیک اجرایی شده است. به دلیل تاخیر در انجام این کار، حوادثی در این مناطق رخ داده است ام.

وی از تمامی همکاران خود در معاونت عمرانی و سازمان های وابسته به شهرداری خواست که ایشان سهم زیادی در این کار داشتند و از همه کسانی که برای اعتلای بیرجند و بیرجندی تلاش می کنند تشکر کرد.

نوآوری بیرجند با احداث پارک طبیعی خطی

فرماندار بیرجند نیز در این مراسم اظهار داشت: از برکت نظام جمهوری اسلامی ایران چرا که مسئولان خود را خدمتگزار مردم می دانند و تمام تلاششان خدمت به مردم است و تمام تلاششان را می کنند تا به عنوان صاحبان نظام به مردم خدمت کنند تا بتوانند در آرامش زندگی کنند.

خدمت به مدال افتخار مقامات

فاضلی با تاکید بر اینکه خدمت مدال افتخاری برای مسئولان نظام است، تصریح کرد: در کنار همه خدماتی که به مردم ارائه می شود باید بسته فرهنگی نیز وجود داشته باشد و مردم در صیانت از امکاناتی که به مردم ارائه می شود شهرداری را یاری کنند. به آنها خدمات ارائه دهد.”

وی با تبریک میلاد با سعادت حضرت ابوالفضل عبد، یکی از مهمترین ویژگی های آن حضرت را برشمرد و ادامه داد: رسیدن به سعادت پیروی از ولایت است که حضرت او این کار را به خوبی انجام داد.

دکمه بازگشت به بالا