عمومی

نامه‌ای از نادر ابراهیمی؛ سازمان مجاهدین، فاسدترین گروه شبه سیاسی

نامه‌ای از نادر ابراهیمی؛ سازمان مجاهدین، فاسدترین گروه شبه سیاسی

متن این نامه را در ادامه می خوانید:

“یا راست

بهبودی عزیز و ارجمند سلام!

ارادتمند، از نظر ذهنی، با توجه به کنش‌ها و واکنش‌هایی که مدیران، مسئولان و کارمندان حوزه هنری به من مرد کوچک زمانه ابراز می‌کنند، به دو دسته «دوست» و «دشمن» و گاهی «بومی» تقسیم می‌شوند. و «غیر بومی» تقسیم می کنم. اما متأسفانه من هرگز انسان شناس درستی نبودم و بارها و بارها در زندگی ام اتفاق افتاده است که می دانم قضاوتم درباره این یا آن شخص کاملاً اشتباه بوده است.
ادب و مهربانی شما در دلبستگی و نامه دوستانه ای که برایم ارسال کردید یک بار دیگر به من ثابت کرد که من قاضی خوبی نیستم و دشمنی و کینه ای که نسبت به شما داشتم (که می خواستم به خاطر آن احساس جدا شوم، این نیست. درست است که شش جلد بعدی و شش جلد بعدی داستان های انقلاب را به زیبایی منتشر کنم. اکنون برای جبران گناه روحی ناخواسته خود، شما را وکیل و وکیل می کنم که به هر نحوی که می خواهید نسخه جدید را منتشر کنید و از طرف من قرارداد امضا کنید.

(البته توصیه صمیمانه من این است که در صورت امکان تصاویر ناشیانه کتاب ها حذف یا تغییر داده شود.) به نظر من این که زمانی معتقد بودیم مجاهدین و فدائیان گروه های سیاسی صادقی هستند و نداریم. امروز این را باور کنید و به ویژه مجاهدین که به فاسدترین و منحرف ترین گروه شبه سیاسی تاریخ تبدیل شده اند، نباید باعث شوند که در یک اثر تجدید نظر کنیم، هر دو نسخه در صورت ماندگاری در تاریخ خواهند ماند و مورد استفاده مورخان قرار خواهند گرفت. شاید من تحت فشار و تحت تأثیر ممیزی شکل کتاب را تغییر نداده ام تا در صحت آن شک کنم. بازم ممنون نادر ابراهیمی 15/7/73 »

دکمه بازگشت به بالا