اقتصادی

مشکلات صدور مجوز برای شهرک‌های صنعتی برطرف می‌شود

مشکلات صدور مجوز برای شهرک‌های صنعتی برطرف می‌شود

ایواره/ خراسان رضوی وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: با توجه به اهمیت سرمایه گذاری و ایجاد شهرک های صنعتی، زمینه رفع بروکراسی اداری برای صدور سریع مجوز و کاهش هزینه ها فراهم شده است.

سیدرضا فاطمی امین امروز در جلسه ای که با حضور فرماندار و اعضای شورای اداری شهرستان های تربت حیدریه و زاوه در دانشگاه تربت حیدریه برگزار شد، اظهار داشت: دو مزیت بسیار مهم دارد. اول کاهش انحراف طرف مقابل و دوم رفع بروکراسی اداری و کوتاه کردن زمان تخصیص تسهیلات.

وی افزود: در این روش برای کاهش تخلفات هر واحدی که سرمایه می خواهد باید فاکتور ارائه کند تا پول به حساب فروشنده واریز شود.

فاطمی امین تصریح کرد: همچنین در سال آینده ضوابط واگذاری زمین در شهرک های صنعتی بازنگری می شود و با برنامه ریزی های انجام شده در تلاش هستیم تا زیرساخت ها را با کمترین هزینه فراهم کنیم.

وی در ادامه به مشکلات آب و برق برخی از شهرک های صنعتی که بیشتر از سوی کارفرمایان درخواست می شود اشاره کرد و خاطرنشان کرد: دولت بر ایجاد این شهرک ها تاکید دارد بنابراین علاوه بر رفع مشکلات صدور مجوز، در سال 1401 برای حل آب تلاش می شود. و مشکلات برق در برخی شهرک های صنعتی.

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: در صورتی که مردم متقاضی سرمایه گذاری در بخش صنعتی در این شهرستان هستند، علاوه بر استاندار و نماینده مردم تربت حیدریه، زاوه و مهولت، ما در این وزارتخانه هستیم. سکوت برای تسریع آماده سازی زیرساخت های صنعتی در این منطقه.” ما کمک خواهیم کرد.

وی بیان کرد: ساماندهی صنعت، معدن و تجارت با هدف فعال سازی واحدهای تولیدی غیرفعال آغاز شده است تا زمینه توسعه سریعتر این حوزه در شهرهایی که امکانات تولیدی ندارند در آینده فراهم شود.

عملیات اجرایی راه اندازی شهرک صنعتی زاوه در زمینی به مساحت 25 هکتار از آذرماه سال جاری آغاز شد و با توجه به تعهد پیمانکار و در صورت تخصیص به موقع اعتبارات تا نیمه دوم سال 1401 به بهره برداری می رسد. تکمیل این ناحیه صنعتی 10 میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا