عمومی

مردم باید با نقش آفرینی بانوان در دفاع مقدس آشنا شوند – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

مردم باید با نقش آفرینی بانوان در دفاع مقدس آشنا شوند - خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، سردار علی فدوی عصر امروز یکشنبه در حاشیه دوازدهمین دفاع از ادبیات جهاد و مقاومت همزمان با انتشار خطبه مقام معظم رهبری درباره کتاب «استخر خون» در اندیمشک اظهار داشت: حضرت امام خامنه ای بر کتاب های فراوانی دارند. دوران دفاع مقدس خطبه نویسی کرده اند، اما این کتاب به دلیل محدود بودن آثاری که به نقش زنان در دفاع مقدس پرداخته است و همانطور که از متن پیداست، بسیار حائز اهمیت است.

وی افزود: امام راحل نیز سه بار زنان را پیشوایان ما معرفی کرده اند. یک بار زنان چهار مرد، یک بار زنان قم و یک بار زنان ایران به عنوان پیشوایان ما معرفی می شوند.

جانشین فرمانده کل سپاه ادامه داد: امام راحل تنها یک بار مردان را رهبر ما معرفی کردند و شهید والامقام شهید را درک کردند و حضرت آیت الله خامنه ای نیز با این خطبه یکی از برنامه های بی نظیر زنان را به نمایش گذاشتند تا مردم با نقش زنان در آن سالها بیشتر آشنا شوید.

وی افزود: بانوان بزرگوار در شهرهای اهواز و اندیمشک کارهای بزرگی انجام داده اند و برنامه های بانوان در سایر نقاط که نقش آفرینی کرده اند باید بیان و برای آیندگان ثبت شود.

سردار فدوی تصریح کرد: این مکان باید برای حضور در راهیان نور آماده شود تا برنامه هایی که بانوان در دوران دفاع مقدس انجام دادند برای نسل های آینده ثبت شود.

به گزارش خبرنگار آنلاین، کتاب «حوض خون» روایتی از مبارزه زنان اندیمشکی با لباسشویی در دوران دفاع مقدس است که در ۵۰۴ صفحه توسط خانم فاطمه سادات میرعلی نوشته شده و توسط دفتر مطالعات معاونت فرهنگی منتشر شده است. جبهه انقلاب اسلامی.

دکمه بازگشت به بالا