عمومی

لبخندِ اجباری واقعاً شما را شاد می‌کند

لبخندِ اجباری واقعاً شما را شاد می‌کند

قدرت لبخند را نباید دست کم گرفت و اکنون دانشمندان دریافته اند که حتی خنده مصنوعی نیز می تواند مردم را شادتر کند.

به گزارش ایواره، فرادید او می‌نویسد: «متخصصان دریافته‌اند که عمل خندیدن ماهیچه‌های خاصی را در گونه‌های افراد فعال می‌کند که به نوبه خود باعث تحریک احساسات مثبت در مغز می‌شود. دانشمندان می گویند این عمل برای سلامت روان بسیار مهم است و افرادی که از افسردگی رنج می برند می توانند از آن برای بهبود خلق و خوی خود استفاده کنند.

دکتر فرناندو مارمولیخو – راموس، یکی از نویسندگان این مطالعه از دانشگاه استرالیای جنوبی، گفت: “وقتی ماهیچه های شما می گویند خوشحال هستید، به احتمال زیاد به جهان اطراف خود به شیوه ای مثبت نگاه می کنید.”

تحقیقات ما نشان می‌دهد که وقتی به زور لبخند می‌زنید، آمیگدال، مرکز عاطفی مغز، تحریک می‌شود و انتقال‌دهنده‌های عصبی را آزاد می‌کند تا حالت عاطفی مثبت را تشویق کند. این برای سلامت روان افراد بسیار مهم است».

اگر بتوانیم مغز را فریب دهیم تا یک محرک را به عنوان یک محرک «شادی» درک کند، می‌توانیم از این مکانیسم برای ارتقای سلامت روان استفاده کنیم.»

از شرکت کنندگان در آزمایش خواسته شد که یک مداد را بین دندان های خود نگه دارند. بدون اینکه بگذارند مداد لب هایشان را لمس کند. این کار برای تحریک عضلات گونه انجام شد. آنها از داوطلبانی از ژاپن، لهستان و سوئد خواستند 11 تصویر از چهره را بررسی کنند. این یازده تصویر متعلق به یک چهره بود اما احساسات متفاوتی از اخم تا لبخند را نشان می داد. سپس شرکت کنندگان یازده ویدئو از راه رفتن مردم را تماشا کردند. دانشمندان می خواستند تفاوتی را در نحوه پردازش اطلاعات افراد در زمانی که لبخند اجباری بر روی صورت خود داشتند و صورتشان آرام بود، مشاهده کنند.

در هر دو آزمایش، شرکت کنندگانی که مجبور به خندیدن بودند، دید مثبت تری نسبت به تصاویر و فیلم ها داشتند. دکتر مارمولو راموس می‌گوید: «به طور خلاصه، سیستم‌های حرکتی و ادراکی زمانی که یک محرک پردازش می‌شود، با هم ادغام می‌شوند. نکته اصلی این است که رویکرد «تظاهر به واقعی کردن آن» معتبرتر از آن چیزی است که ما ارزش قائل هستیم.»

منبع: دیلی میل

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا