اقتصادی

قیمت بلیت تا ماه رمضان افزایش نمی‌یابد

قیمت بلیت تا ماه رمضان افزایش نمی‌یابد

وزیر راه و شهرسازی گفت: اینکه در زمینه ساخت ناوگان ریلی مانند واگن به خودکفایی رسیده ام و نیازی به واردات نداریم نشان از تحول در این زمینه دارد.

به گزارش ایواره، رستم قاسمی – وزیر راه و شهرسازی – در مراسم بهره برداری از 470 ناوگان تولید داخل، اظهار کرد: در مراسم امروز 470 ناوگان ریلی مانند واگن اضافه شده است و این نشان دهنده تحول در حوزه ساخت و ساز است زیرا در حوزه ساخت و ساز در ناوگان ریلی به خودکفایی رسیده ایم و دیگر نیازی به واردات واگن نداریم.

وی افزود: در سال آینده شاهد تحول در حوزه حمل و نقل در حوزه هوایی، جاده ای و ریلی خواهیم بود. در حوزه بار و ترانزیت نیز طبق تفاهم نامه های منعقد شده در این زمینه رکورد 60 سال گذشته کشور شکسته شده است.

وزیر راه و شهرسازی گفت: برای تهیه بلیت هواپیما، قطار و اتوبوس چندین بار بازدید داشته ام و از سال گذشته به هیچ عنوان افزایش قیمت نداشته است. برای بلیط هواپیما سقفی در نظر گرفته شده است و شرکت های هواپیمایی حق افزایش بیش از این قیمت را ندارند و تا ماه رمضان قیمت ها تغییر نخواهد کرد.

در نوروز 1401 افزایش قیمت نخواهیم داشت

همچنین مدیرعامل شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد: با دستور وزیر راه و شهرسازی در ایام نوروزی پیشرو، افزایش قیمتی در حوزه مسافری وجود نخواهد داشت.

سید میعاد صالحی به برخی از اقدامات ریلی در دولت سیزدهم اشاره کرد و گفت: با دستور رئیس جمهور در خصوص کنترل قیمت ها و با پیگیری وزیر راه و شهرسازی در حوزه ریلی مسافری در نوروز 1401، یک برنامه ریلی نخواهیم داشت. افزایش قیمت.”

وی افزود: امروز 8 دستگاه لکوموتیو جدید، 4 دستگاه لکوموتیو بازسازی شده، 423 واگن باری جدید، 31 واگن باری بازسازی شده و یک ریل باس به ناوگان ریلی اضافه شده است که در حوزه ریلی یک رکورد محسوب می شود.

مدیرعامل شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران ادامه داد: 470 دستگاه از ناوگان تولید داخل که با سرمایه 1350 میلیارد تومانی به ناوگان اضافه شد، نسبت به سه ماهه نخست سال 3 برابر و نسبت به سال گذشته دو برابر شد. سه ماهه دوم و سوم

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا