عمومی

رسانه ها جهادگران تبیین هستند – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

رسانه ها جهادگران تبیین هستند - خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین ، اسماعیل محبی پور روز دوشنبه در اولین نشستی که روابط با عنوان نشست خبری مدیران مسئول برگزار شد، اظهار داشت: این جلسات معمولا با این هدف دنبال می شود که هدف اول پاسخگویی مسئولان در قبال خود باشد. و برای دفاع و ارائه آنچه انجام نشده، عدالت آنها و نحوه انجام امور محوله برای ادامه راه در سال جدید.

وی با اشاره به مواردی که در این جلسات قابل طرح و پیگیری است، افزود: محور جلسات می تواند شعارهای سال باشد از جمله اینکه درباره شعار 1400 چه کردیم و چه برنامه هایی برای شعار سال داریم. 1400.” استنباط ذهنی مدیران ما از فرمایشات مقام معظم رهبری و فرمایشات رئیس جمهور و استاندار چیست و چه برنامه ای دارند. اینها مواردی است که می توان در جلسات بحث کرد.

محبی پور یادآور شد: ممکن است در طول سال اتفاقاتی رخ دهد که در حوزه مسئولیت مدیران کل دستگاه ها باشد. این رویدادها توسط رسانه ها مطرح می شود و مدیران باید دید باز، شنوندگان خوبی به پرسش ها و پاسخ دهندگان خوبی به اذهان عمومی داشته باشند، اما آنچه اهمیت دارد نقش رسانه در درک است.

معاون سیاسی استاندار فارس با تاکید بر فرمایشات مقام معظم رهبری گفت: مقام معظم رهبری اخیرا عنوانی به نام جهاد تبیان به کار برده اند. یعنی بگوییم چرا و چگونه. یعنی در شرایطی که مردم علاقه ای به پیشرفت کشور ما ندارند. آنها علاقه ای به دیدن سعادت مردم ما ندارند و در فضای روانی با استفاده از ابزار رسانه تمام تلاش خود را می کنند تا فضای ناامیدی و ناکارآمدی را برای نظام جمهوری اسلامی ایران ایجاد کنند و وارد عمل شوند. فضای ذهنی مردم

وی ادامه داد: در این شرایط حرکت جهادی خستگی ناپذیر و مستمر دلسوزان کشور و علاقه مندان به دین مبین اسلام است. حرکتی که از آن می توان یک مدل مدیریتی ارائه کرد. یک کار سنگین که معمولا موثر خواهد بود.

محبی پور تصریح کرد: اگر معتقد باشیم راه ما حق است و حق مانند نور و نور است و ظلمت و جهل را از بین می برد; در این راستا باید به صراحت و شفافیت هر چه بیشتر و با ارتباط نزدیکتر با مردم بر روی اقدامات حق طلبانه و حق طلبانه خود کار کنیم. موفقیت ما تضمین شده است و توطئه ها و نقشه ها و سنگسار مخالفان را خنثی می کند.

معاون سیاسی استاندار فارس با بیان اینکه نقش رسانه ها در این مسیر فوق العاده مهم است و رسانه ها ضابطان عرصه جهاد هستند، افزود: رسانه ها به عنوان حامل پیام می توانند فرستنده و گیرنده پیام باشند. با امانت و آنچه حق مطلق است; و نقش دیگری که رسانه ها ایفا می کنند انعکاس ذهنیت و افکار مدیران دستگاه هاست. چه تصویری از مدیران در ذهن مردم وجود دارد تا مدیران هم پاسخگو باشند و هم در جاهایی که لازم است برای بهبود رویه ها و طرز فکرها تلاش کنند.

وی با اشاره به حجم بالای کار مدیران در ادارات گفت: طبیعتاً در این حجم کاری مدیران ادارات اگر صرفاً به دنبال انجام رسالت و مسئولیت خود باشند و از فضای ذهنی مردم غافل شوند، ممکن است مسائل پیش بیاید. معکوس شود.”

محبی پور از اصحاب رسانه خواست تا ذهنیت های موجود در جامعه را به عنوان سوال و موضوع به مدیران دستگاه ها منعکس کنند و افزود: در این انعکاس مدیران مطلع می شوند و آنچه را که ممکن است برایشان انجام می دهند.

وی با تشکر از حضور مدیرکل آموزش و پرورش در این جلسه گفت: امروز که در خدمت مدیرکل آموزش و پرورش هستیم حداکثر در مدت زمان کوتاه دو ماهه در مورد کارهایی که انجام شده و باید چه کارهایی را انجام داده و چه کارهایی را باید انجام دهیم، صحبت خواهیم کرد. انجام شود و پیگیری شود و مجدداً به مردم اطلاع رسانی شود.

معاون سیاسی استانداری فارس با تاکید بر اینکه مدیران ادارات برای ایفای مسئولیت عزت شعار سال را در دستور کار خود قرار دهند، افزود: پس از آن و در مرحله بعد این دولت است که تعیین تکلیف می شود. به مدیران ادارات با توجه به اطلاعیه ها و دستورات صادره و با توجه به شرایط موجود قابل تغییر می باشد.

محبی پور توجه رسانه ها به بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی را مورد تاکید قرار داد و خاطرنشان کرد: یکی از اسناد راهبردی ما که رسانه ها باید به آن توجه جدی داشته باشند و مطالعه کنند. بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی حضرت آقا است.. که مدیران دستگاه ها وظایف استنباطی خود را از این بیانیه اعلام کنند و بگویند در این راستا چه برنامه ای دارند.

وی با بیان اینکه یکی از شعارهای دولت سیزدهم انقلاب عدالت محوری است، افزود: انقلابی گری، مردم سالاری، عفاف، فساد ستیزی و قانون مداری از دیگر شعارهای مهم دولت سیزدهم است و در درجه اول مدیر باید ابتدا پاسخگو باشد و این معیارها را برای انتصاب زیردستان خود در نظر بگیرد.

معاون استاندار فارس در پایان ابراز امیدواری کرد: وضعیت استان نسبت به امروز بهتر شود و ارتباط دولت با دولت و مردم روز به روز هموارتر و آسان تر شود تا نتیجه این جلسات برای ملت خوب است.

دکمه بازگشت به بالا