استان ها

دانشگاه‌های دولتی به کسب درآمد از توسعه فناوری توجه کنند

دانشگاه‌های دولتی به کسب درآمد از توسعه فناوری توجه کنند

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری با اشاره به لزوم تغییر نگرش دانشگاه های دولتی گفت: این مراکز آموزشی باید به کسب درآمد از توسعه فناوری توجه کنند و متکی به تخصیص بودجه نباشند.

به گزارش ایواره، دکتر سورنا ستاری در مراسم افتتاحیه تالار نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی که امروز دوشنبه 16 اسفندماه با حضور دکتر محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد در ساختمان سابق دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد. دانشکده هنر و معماری واحد تهران مرکزی با تشکر از شتاب دهنده کرد: توسعه فرهنگ امری ضروری است و هیچ موضوعی نمی تواند به اندازه این مولفه مهم باشد.

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری با بیان اینکه دانشگاه آزاد نگرش خود را تغییر داده است، تصریح کرد: این مرکز آموزشی تلاش می کند منابع درآمدی خود را از توسعه فناوری، ایده و خلاقیت به دست آورد و وابسته به شهریه نباشد. دانشگاه آزاد در این زمینه عملکرد خوبی دارد.

وی با اشاره به لزوم تغییر نگرش دانشگاه های دولتی گفت: این مراکز آموزشی باید به کسب درآمد از محل توسعه فناوری و فناوری توجه کنند و متکی به تخصیص بودجه نباشند.

ستاری ادامه داد: دانشجویان دانشگاه آزاد با پرداخت شهریه وارد عرصه کارآفرینی می شوند چرا که باید هزینه تحصیل خود را پرداخت کنند.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا