اقتصادی

توسعه اقتصادی جز با توانمندسازی منطقه‌ای و سپردن اختیارات در مناطق میسر نمی‌شود

توسعه اقتصادی جز با توانمندسازی منطقه‌ای و سپردن اختیارات در مناطق میسر نمی‌شود

ایواره/ خراسان رضوی وزیر اقتصاد و دارایی با اشاره به اینکه بحث تفویض اختیار در سطح استان یکی از موضوعات مزمنی است که چندین دهه وجود داشته است، گفت: این موضوع یکی از اصول لاینفک توسعه در اقتصاد ایران است. ” برای توسعه اقتصادی راهی جز توانمندسازی مناطق و تفویض اختیارات به مناطق وجود ندارد.

سید احسان خاندوزی امروز ۱۹ اسفندماه در نود و یکمین جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی که در اتاق مشهد برگزار شد، اظهار کرد: سال تقویم سیاسی کشور تغییر کرد. بنابراین ما تمرکز خود را بر عدم مشارکت و حمایت از دست دادیم.

وی افزود: در این ماه های کوتاه دولت سیزدهم اقدامات بسیار خوبی انجام شده و امیدواریم ثمره آن به زودی نمایان شود.

وزیر اقتصاد و دارایی درباره موضوع تسهیل مجوزهای کسب و کار تصریح کرد: در این زمینه تلاش های زیادی انجام شد و با وجود مقاومت هایی که در برابر مجوزهای الکترونیکی صورت گرفت، این موضوع حل شد و این نتایج در اسفندماه مشاهده شد. سال آینده نتیجه تلاش هایی که در ماه های اخیر آغاز شده و همچنین قانون بودجه 1401 را شاهد خواهیم بود. امیدواریم در سال آینده شاهد دستاوردهای بهتری در فضای تولید باشیم و این اتفاق خواهد افتاد.

وزیر اقتصاد و دارایی با اشاره به اینکه بحث تفویض اختیارات در سطح استان یکی از موضوعات مزمنی است که چندین دهه وجود داشته است، گفت: این موضوع یکی از اصول لاینفک توسعه در اقتصاد ایران است. ” برای توسعه اقتصادی راهی جز توانمندسازی منطقه ای و توانمندسازی در مناطق وجود ندارد. وزارت اقتصاد و دارایی آمادگی دارد بخشی از اختیارات خود در تهران را به استانداری تفویض کند.

وی گفت: به جای طرح ده ها موضوع و مشکل، باید در دوره آتی به یک موضوع توجه کنیم و همه دستگاه ها تلاش کنند تا این موضوع در سطح ملی و استانی حل شود. اتاق بازرگانی، نظارت بر محیط کسب و کار صورت می گیرد. هیچ حرف جدید و امیدوار کننده ای مطرح نمی شود. برخی از مسائل از لیست حذف خواهد شد و امید به بخش خصوصی باز خواهد گشت. تداوم مشکلات نباید در سرنوشت اقتصادی کشور باشد.

وزیر اقتصاد و دارایی تصریح کرد: زمانی که تلاش خود را بر موضوع شفافیت و تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار در کشور متمرکز کردیم، معجزه تمرکز بر نقطه کانونی منجر به تحقق اهداف شد. از وزارتخانه های فرهنگ گرفته تا زیرساخت ها و نفت و … این اتفاق افتاد. بسیاری از راه حل مشکلات محصول این تمرکز بود. با تمرکز شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی خراسان رضوی مشکلات حل می شود.

خاندوزی خاطرنشان کرد: بخش خصوصی باید علاوه بر بیان آسیب ها و مشکلات، بار برخی از مشکلات را به دوش بکشد و در تقسیم کار مشارکت کند.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا