استان ها

تردد روزانه ۴هزار نفر مسافر از مرز رازی خوی

تردد روزانه 4000 مسافر از مرز رازی خوی

نماینده مردم خوی و چایپاره در مجلس شورای اسلامی گفت: پایانه رازی به دلیل همجواری با استان وان ترکیه یکی از مهمترین پایانه های مرزی در تردد مسافر و ترانزیت کالا است و طرف ترکیه ای از ساخت این پایانه استقبال کرد. هزاران مسافر و گردشگر از این ترمینال عبور می کنند.

به گزارش خبرگزاری ایواره از آذربایجان غربی، عادل نجف زاده نماینده شهرستان های خوی و چایپاره در بازدید معاون وزیر راه و شهرسازی وی درباره ساخت پایانه رازی گفت: راهبرد اقتصادی دولت با افزایش مبادلات اقتصادی کشور با کشورهای همسایه، سطح این مبادلات 30 میلیارد است دلار خواهد رسید.

وی به افتتاح رسمی این پایانه اشاره کرد و گفت: با توجه به اینکه یک چهارم پایانه های مرزی کشور در شمال غرب و آذربایجان به ویژه در آذربایجان غربی و خوی وجود دارد، بزرگترین پایانه مرزی کشور در خوی در ساعت 24 افتتاح می شود. پایان اردیبهشت.”

نماینده مردم شهرستان های خوی و چایپاره مجلس اسلامی پایانه مرزی رازی را ظرفیت لجستیکی مهم منطقه دانست و افزود: اقدامات بسیار خوبی در پایانه مرزی رازی در حال انجام است که در خصوص ساخت و ساز نیاز است. جاده تلاش‌ها و برنامه‌های مربوطه مضاعف شده تا در اسرع وقت عملیاتی شوند.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا