استان ها

تراکتور مشمول قیمت گذاری ستاد تنظیم بازار شد/ کشاورزان از بلاتکلیفی خارج می شوند

تراکتور مشمول قیمت گذاری ستاد تنظیم بازار شد/ کشاورزان از بلاتکلیفی خارج می شوند

به گزارش ایواره از تبریز، عباس تابش در حاشیه دیدار با صنعتگران تبریزی افزود: بر اساس مصوبه ستاد تنظیم بازار، تراکتور جزو اقلام مشمول قیمت گذاری است و شرکت تراکتورسازی موظف به اخذ قیمت مصوب از این ستاد قبل از فروش.»

وی با بیان اینکه قیمت گذاری بستگی به تخصص سازمان حمایت و تایید ستاد تنظیم بازار خواهد داشت، تصریح کرد: در قیمت گذاری دستوری بدون بررسی اسناد مالی تصمیم گیری می شود اما در قیمت گذاری ستاد تنظیم مقررات تمام اسناد و هزینه تمام شده است. کالاها به عنوان سود محاسبه می شود.محاسبه عادی و قیمت نهایی اعلام می شود.

تابش در عین حال با تاکید بر اینکه بر اساس قانون، ماشین آلات کشاورزی باید به قیمت تمام شده به فروش برسد، تاکید کرد: قیمت گذاری تراکتور نیز بر اساس ضوابط صورت های مالی حسابرسی شده است.

وی با ابراز تاسف از توقف واگذاری تراکتور به کشاورزان گفت: طبق آخرین اطلاعات ما بر اساس مکاتبات جهادکشاورزی، کشاورزان برای تحویل تراکتور به تراکتورها معرفی نشده اند که این نقطه تاریکی برای کشاورزان است. کشاورزی کشور».

به گزارش تابش، سازمان های جهادکشاورزی از ابتدای برج 10 به دلیل نامشخص بودن قیمت تراکتور عملا کشاورزان را برای دریافت تسهیلات خرید تراکتور به بانک های عامل معرفی نمی کنند.

رئیس سازمان تنظیم بازار ادامه داد: با دستور وزیر صمت و کشاورزی و تعامل فی مابین، رفع این مشکل جزو اولویت های ما است و امیدواریم مشکل معرفی کشاورزان برای دریافت تسهیلات از بانک مرتفع شود. تا پایان سال.”

وی با بیان اینکه امروز موضوعاتی مانند تامین لاستیک و حذف روند دسترسی کشاورزان به ماشین آلات کشاورزی از جمله تراکتور در اولویت است، افزود: راهکارهای تامین 1500 حلقه لاستیک و راه اندازی مکانیزم تحویل خودرو به کشاورزان اتخاذ شده و عملیاتی می شود. به زودی.”

48

دکمه بازگشت به بالا