عمومی

امدادرسانی به روستاهای گرفتار در برف و کولاک اردبیل انجام شد – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

امدادرسانی به روستاهای گرفتار در برف و کولاک اردبیل انجام شد - خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

مهدی خدمتی در گفتگو با خبرنگار آنلاین در اردبیل اظهار داشت: هم اکنون وضعیت استان اردبیل از نظر بارندگی در مناطق شمالی و جنوبی در شرایط متفاوتی قرار دارد به طوری که بارش برف در برخی از مناطق مرکزی و شمالی استان ادامه دارد.

وی افزود: با توجه به وزش باد شدید خزری و کولاک در برخی محورها، نیروهای هلال احمر و راهداری در تلاش هستند تا برخی از مسیرها را با اولویت بازگشایی و تردد آسان در مسیرهای روستایی را فراهم کنند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اردبیل تصریح کرد: در حال حاضر اکثر راه های روستایی مسدود شده در دو روز گذشته بازگشایی شده و با بهبود وضعیت جوی طی روزهای آینده راه های مسدود شده 112 روستای استان بازگشایی شده است. در حال بازگشایی هستند.

خدمتی تصریح کرد: مدیریت بحران استان با همکاری دستگاه های تابعه سعی در ارائه خدمات به روستاهای دورافتاده گرفتار برف و کولاک و تامین نان و سایر مایحتاج آنان با توجه به تعطیلات نوروزی داشت.

وی بیان کرد: این فعالیت ها برای اسکان مسافران و گردشگران گرفتار در برف و کولاک به ویژه در مناطق شمالی استان ادامه دارد و تلاش می کنیم با ثبات بیشتر در امداد رسانی شاهد وضعیت با ثبات تری در استان باشیم.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اردبیل افزود: بر اساس اعلام هواشناسی استان اردبیل از فردا از شدت بارندگی کاسته شده و در کنار سردی هوا همچنان در برخی مناطق کوهستانی شاهد ناپایداری های جوی خواهیم بود اما تلاش در حال انجام است. برای حفظ شرایط پایدار ساخته شده است.» بیایید وضعیت بهتری را در حوزه مدیریت بحران ببینیم.

دکمه بازگشت به بالا