استان ها

اردوی راهیان نور، تمرین زندگی اجتماعی برای دانشجویان

به گزارش خبرنگار گروه استان های خبرگزاری آنا از مشهد، محسن مرادی در موکب کاروان دانش آموزان دانشگاه آزاد مشهد وی با تبریک عید سعید فطر به دانش آموزان گفت: شما زائران سرزمین نور هستید، جایی که رشادت ها و مجاهدت های عزیزان در آن ظاهر می شود و آرامش و امنیت امروز را همه مدیونیم. آن بزرگواران.” (ادامه مطلب)

اردوی راهیان نور تمرین زندگی اجتماعی دانش آموزان

وی در پاسخ به این سوال که چرا اساساً چنین سفرهایی مورد حمایت جدی جمهوری اسلامی است؟ وی گفت: این سفرها دو اثر جدی دارد. تأثیر اجتماعی و تأثیر فردی. یکی از اثرات اجتماعی این اردو رژه بودن این اردوها برای نمایش قدرت و اقتدار کشور است. می‌خواهیم بگوییم که حتی قوی‌تر از گذشته بر ارزش‌های خود ایستاده و تأکید می‌کنیم. ما می خواهیم به دنیا بگوییم که ما سبز هستیم، از نسل بهاری هستیم. ما از سبط صحابه پاکیم; از ما دور است که تن به ذلت بدهیم. ما وارث خون رهبران هستیم.

رئیس دانشگاه آزاد مشهد افزود: دومین نکته در تأثیر اجتماعی این اردوها، تمرین همدلی، همراهی و نوع دوستی است. در این سفرها ممکن است سختی ها، سختی ها و کاستی هایی پیش بیاید که همدلی، همراهی و نوع دوستی شما در این سفر، تمرینی برای زندگی اجتماعی و حضور موثر در فضای اجتماعی است.

مرادی خطاب به دانش آموزان با تاکید بر اینکه این سفر تهدیدها را به فرصت تبدیل می کند خاطرنشان کرد: در این اردو زندگی اجتماعی، همراهی، صبر و انسانیت را تمرین کنید. این زندگی بهانه ای است برای زندگی مشترک و تلاش برای کمال. ما تمام تلاش خود را کردیم تا این اردو هر چه بهتر برگزار شود و اگر در اردو کم و کاستی دیدید تقصیر من است.

اردوی راهیان نور تمرین زندگی اجتماعی دانش آموزان

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خراسان رضوی و مشهد با قدردانی از زحمات بسیج دانشجویی به تأثیر فردی این اردو اشاره و خاطرنشان کرد: تأثیر شخصی این اردوها این است که خود را کنترل کنید و بتوانید با خدای خود ارتباط برقرار کنید. خصوصی باشد و بتواند با طبیعت رابطه برقرار کند.

انتهای پیام/4103/4062/

دکمه بازگشت به بالا