عمومی

کاش حکم را در کشوی جادویی نگه می‌داشتید

کاش حکم را در کشوی جادویی نگه می‌داشتید

رای محمدحسین کنعانی زادگان غیرقابل پیش بینی بود. این رای را بخوانید: «مبلغ یک میلیارد ریال جریمه نقدی و محرومیت از دو بازی ملی فوتبال، فوتسال و فوتبال ساحلی». بلافاصله بعد از دیدن این جمله چند سوال به ذهنم خطور کرد.
اولاً، اگر کنعانیان جنایتی مرتکب شوند که به اتوبوس و ماجراجویی های غیراخلاقی ختم می شود، این اصلاً رأی نیست. یعنی اصلاً نمی توان گفت مجازات مناسبی است تا درس عبرتی باشد برای هرکسی که بخواهد به مقدسات و اخلاق و منافع ملی لطمه بزند.
محرومیت از دو بازی تشریفاتی چه فایده ای دارد؟ سوال بعدی این است که اگر کنعانیان مرتکب جرمی نشدند چرا او را محروم و البته جریمه کردید؟
آقایان در کمیته اخلاق. همه می دانیم که محمدحسین یکی از بهترین های تیم ملی است، تمام تلاش خود را کرده و می تواند یکی از گزینه های دفاع در تیم ملی باشد، اما بدون تعارف می توانم چیزی بپرسم؟ با این جمله چه کسی را مسخره کردید؟ قرار بود به کسی دست بزنی؟ این حکمی که شما دادید نه اخلاقی است و نه می توان آن را در ترازوی عدالت سنجید.
خیلی بهتر بود که هیچ حکمی نمی دادی و به قول پوپولیست ها زیر میز می خزیدی و همه چیز را انکار می کردی. به این ترتیب حیثیت تیم ملی و کمیته اخلاق و خود کنعانی ها حفظ شد.
ما نمی گوییم این فوتبالیست را نابود کنید، اما آقایان در کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال. آیا پرونده های قبلی بسیاری از فوتبالیست ها را در زمان صدور این حکم مرور کردید؟ ناگهان یاد مهدی رحمتی افتادم و عکسی از او که در خارج از کشور با یک خانم منتشر شده بود! سیلی به پیشانی ام می زنم و می گویم چرا آن موقع سید را محروم کردند؟ برگشتم و رسیدم به مرحوم میناوند و مجاهد خزیراوی و خیلی های دیگر که فوتبالشان نابود شد. ما نمی گوییم با دادن احکام عجیب و غریب کسی را نابود کنید، اما ای کاش این حکم را نمی دادید… ای کاش…

251 251

دکمه بازگشت به بالا