بین الملل

وزیر خارجه قطر دلایل تاخیر در عادی سازی روابط با بحرین را گفت

وزیر خارجه قطر دلایل تاخیر در عادی سازی روابط با بحرین را ذکر کرد

وزیر امور خارجه قطر از تاخیر در عادی سازی روابط کشورش با یکی از کشورهای حاشیه خلیج فارس به دلیل اختلاف بر سر سازوکارهای حل اختلاف خبر داد.

به گزارش ایواره، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، محمد بن عبدالرحمن آل ثانی وزیر امور خارجه قطر در کنفرانسی در لندن، پایتخت انگلیس، خاطرنشان کرد: روابط کشورش با بحرین به دلیل اختلاف نظر بر سر سازوکارهای حل اختلاف تا حدودی به تاخیر افتاده است.
وی در ادامه تاکید کرد که این موضوع به آن اندازه که نشان داده می شود نیست.
وزیر امور خارجه قطر همچنین تصریح کرد: روابط بین کشورها متفاوت است اما معتقدم نسبت به سال گذشته در وضعیت بسیار خوبی قرار داریم.
این دیپلمات قطری همچنین گفت: روابط ما با عربستان و امارات خوب است.
مارس گذشته، وزارت خارجه بحرین قطر را به نقض اصول توافقنامه آشتی بین کشورهای خلیج فارس در شهر العلا سعودی که در ژانویه 2021 به دلیل پخش برنامه های تلویزیونی الجزیره امضا شد، متهم کرد.
در 5 ژوئن 2017، عربستان سعودی، امارات متحده عربی، بحرین و مصر روابط خود را با قطر به اتهام حمایت از تروریسم قطع کردند، اتهامی که دوحه بارها آن را رد کرده و ادعا می کند که به حاکمیت و استقلال خود حمله کرده است.
در 23 ژوئن 2017، عربستان سعودی، امارات متحده عربی، بحرین و مصر با میانجیگری دولت کویت فهرستی متشکل از 13 درخواست را به قطر ارائه کردند که محاصره قطر را در هم می شکند.قطع کلیه روابط با اخوان المسلمین. ، داعش، القاعده و حزب الله لبنان.
این بحران در 5 ژانویه 2021 در جریان نشست سران شورای همکاری خلیج فارس در العلا، عربستان سعودی پایان یافت.

انتهای پیام/

انتشارات سایت مطابق با سامانه آنلاین، اقدام به نشر محتوا می نماید، به همین خاطر مسوولیت تمام مقالات سایت بر عهده منابع اصلی بوده و ایواره هیچ مسوولیتی در قبال تمامی نوشته های سایت نخواهد داشت.
دکمه بازگشت به بالا