عمومی

مذاکرات وین رو به جلو

مذاکرات وین رو به جلو

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ایواره،
میخائیل اولیانوف عصر جمعه با انتشار پیامی در حساب کاربری خود در توییتر از دیدار با هیئت آمریکایی به ریاست رابرت مالی، نماینده ویژه آمریکا در امور ایران خبر داد و نتیجه را مفید ارزیابی کرد.

وی با بیان اینکه امکان دستیابی به توافق نهایی در این دور از مذاکرات بستگی به آمادگی و اراده آمریکا برای اتخاذ تصمیمات لازم به ویژه در زمینه لغو تحریم ها دارد، افزود: قطعا در این زمینه پیش خواهیم رفت. مذاکرات وین درباره برجام».

ایالات متحده هیئتی را به ریاست رابرت مالی به وین فرستاده است تا در مورد چگونگی بازگشت این کشور به شورای امنیت سازمان ملل پس از خروج یکجانبه و غیرقانونی از برجام گفتگو کند.

رابرت مالی در غیاب ایران جلسات متعددی با اعضای 1+4 و اتحادیه اروپا برگزار کرده است، اما دولت وی تاکنون هیچ اقدام مشخصی برای جبران اقدامات غیرقانونی دولت سابق انجام نداده است.

دور هشتم مذاکرات تحریم ها که از پنجم آذرماه آغاز شد، به جایی رسیده است که آمریکا به عنوان یکی از طرف های توافق سال 94 باید گام های ملموس و معناداری برای تسهیل یک توافق خوب، پایدار و معتبر بردارد.

حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان گفت: به آمریکایی‌هایی که این روزها از طریق واسطه‌ها پیام می‌دهند به صراحت گفته‌ایم که حسن نیت خود را در عمل نشان دهند.

رئیس دستگاه دیپلماسی افزود: در عمل از نظر ما حسن نیت این است که اتفاقی ملموس در میدان بیفتد و برداشته شدن برخی از تحریم ها به معنای عینی و واقعی می تواند مترجم حسن نیت آمریکایی ها باشد. در مورد آن صحبت کنید، آنچه روی کاغذ اتفاق می افتد.» خوب است، اما کافی نیست.

دکمه بازگشت به بالا