عمومی

فضاهای فرهنگی با محوریت مساجد توسعه می‌یابد – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

فضاهای فرهنگی با محوریت مساجد توسعه می‌یابد - خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین ، مصطفی آمون ظهر سه شنبه در مراسم تودیع و معارفه رئیس کانون های فرهنگی هنری مساجد استان اردبیل اظهار داشت: پاک ترین و مخلص ترین نیروهای اداری و اجرایی استان در عرصه فرهنگی و هنری فعالیت می کنند. مراکزی که سعی در کمک به توسعه فرهنگی استان دارند.

وی افزود: در حساس ترین مقطع و در سنگر تقویت فعالیت های فرهنگی که دشمن تهدید و آسیب خود را متوجه این منطقه کرده است، باید از ظرفیت مساجد استان به عنوان سنگر برای دفع این آسیب ها استفاده کنیم.

رئیس کانون های فرهنگی هنری مساجد استان اردبیل لزوم تجهیز کانون های مساجد استان به تجهیزات سخت افزاری و نرم افزاری مناسب و مدرن به فناوری های نوین را یادآور شد و گفت: برای ایجاد انگیزه در نسل جدید بهتر است شاهد باشیم. تغییر سخت افزار و نرم افزار در این بخش.

رئیس سابق کانون های فرهنگی هنری مساجد استان اردبیل نیز در این مراسم افزود: از 2 هزار مسجد استان بیش از 600 کانون فرهنگی هنری فعال شده است.

نادر سقا خاطرنشان کرد: بافت سنتی مساجد اردبیل مانع از شکل گیری فضای فرهنگی شده است که انتظار می رود در ساخت و بازسازی مساجد مورد توجه قرار گیرد.

وی از نبود امام جماعت به عنوان رکن اصلی تحول فعالیت های مساجد یاد کرد و افزود: بیشترین فعالیت کانون های مساجد را در روستاها و مناطق محروم استان شاهد هستیم که عمدتا با امکانات و تجهیزات قدیمی در حال فعالیت هستند.

دکمه بازگشت به بالا