استان ها

علت بیشتر ناهنجاری‌های اجتماعی بی‌توجهی دستگاه‌های دولتی‌اند

علت بیشتر ناهنجاری‌های اجتماعی بی‌توجهی دستگاه‌های دولتی‌اند

ایواره/ خوزستان دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان خوزستان گفت: عامل اکثر تخلفات، انحرافات و ناهنجاری های اجتماعی بی توجهی دستگاه های دولتی است.

به گزارش ایواره، بهمن شهریاری امروز در نشست خبری با بیان اینکه همه دستگاه ها در جمهوری اسلامی موظف به تشکیل شورای امر به معروف و نهی از منکر هستند، اظهار کرد: 33 دستگاه امر به معروف و نهی از منکر را بر عهده دارند. و شورا تایید کرد فرهنگی در 427 جلسه ماموریت همه دستگاه ها را اعلام کرده است.

وی خاطرنشان کرد: متأسفانه اکثر مسئولان به دلیل بی توجهی به مسائل شرعی و شرعی حتی از وظایف خود نیز آگاهی ندارند.

شهریاری گفت: در ستاد امر به معروف و نهی از منکر از مجلس شورای اسلامی حکم شرعی و مجوز داریم و در 16 حوزه مختلف از جمله حجاب و عفاف، محیط زیست، اداری و… که همه اینهاست. زیر نظر مقام معظم رهبری هستند.»

وی گفت: در هر یک از این حوزه ها به افراد آموزش خصوصی خواهیم داد تا پس از اتمام دوره امر به معروف و نهی از منکر در کار خود صاحب نظر شوند.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان خوزستان یادآور شد: انقلاب قانون و رسالت مردم است و احیای فرائض الهی در وهله اول به همکاری مردم و سپس رسانه ها بستگی دارد. و عامل مهمی در احیای امر به معروف و نهی از منکر است.» زیرا می تواند هر شهروندی را از بایدها و نبایدها از رفتار خود آگاه کند تا مصوبات ستاد برای همه دستگاه ها لازم الاجرا و قانونی شود.

شهریاری گفت: برای مردم برنامه ریزی کرده ایم تا هر شهروندی ضابط قضایی شود و از این طریق با هرکسی که بخواهد انقلاب و ارزش های آن را تخریب کند برخورد کند.

وی ادامه داد: متاسفانه توفیق چندانی در تشکیل شورای معروف در استان خوزستان نداشته ایم اما راه زیادی در پیش داریم و امیدواریم در آینده بهترین برنامه ها اجرا شود.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا