عمومی

سیاست های غلط موجب ایجاد بحران آب در چهارمحال وبختیاری شد – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

سیاست های غلط موجب ایجاد بحران آب در چهارمحال وبختیاری شد - خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین ، حجت الاسلام امیرقلی جعفری عصر چهارشنبه در نشست تخصصی مدیران چهارمحال و بختیاری که با حضور رئیس بنیاد مستضعفان برگزار شد، اظهار داشت: شهرستان بروجن در مسیر ارتباطی فلات مرکزی قرار دارد. استان ها و استان های جنوب و جنوب غربی: این شهرستان دارای موقعیت استراتژیک می باشد.

وی تصریح کرد: 40 درصد صنایع چهارمحال و بختیاری در شهرستان بروجن قرار دارد.

نماینده مردم بروجن در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه چهارمحال و بختیاری 10 درصد آب کشور را تولید می کند، گفت: سیاست های نادرست باعث معضل بحران آب در این استان شده است.

حجت الاسلام جعفری ادامه داد: با توجه به تغییر اقلیم در استان و خشکسالی های پی در پی، تغییر الگوی کشت و توسعه کشت گلخانه ای ضروری است.

بروجن ظرفیت بهره برداری از نیروگاه خورشیدی را دارد

وی با بیان اینکه نرخ بیکاری در این استان بالاست تصریح کرد: به دلیل نبود شغل بسیاری از مردم چهارمحال و بختیاری به استان های دیگر مهاجرت می کنند.

نماینده مردم بروجن در مجلس شورای اسلامی به پایین بودن میانگین درآمد مردم در استان اشاره کرد و گفت: سرمایه گذاری بنیاد مستضعفان در این استان باعث رونق اقتصادی در حوزه های مختلف می شود.

حجت الاسلام جعفری با بیان اینکه شهرستان بروجن ظرفیت راه اندازی نیروگاه خورشیدی را دارد، گفت: برای راه اندازی این نیروگاه لازم است سرمایه گذارانی مانند بنیاد مستضعفان به میدان بیایند.

وی با اشاره به اینکه ظرفیت کاشت گیاهان دارویی در شهرستان بروجن وجود دارد، گفت: با ایجاد پالایشگاه گیاهان دارویی در این منطقه می توان نرخ بیکاری را کاهش داد و رونق اقتصادی را در جامعه ایجاد کرد.

دکمه بازگشت به بالا