اجتماعی

سازمان ملل: “آلودگی” بیش از کووید قربانی می‌گیرد

آخرین گزارش زیست محیطی سازمان ملل نشان می دهد که “آلودگی” در همه گیری کووید-19 تاثیر خود را گذاشته است.

به گزارش ایواره، گزارش محیط زیست سازمان ملل که امروز (سه شنبه) منتشر شد، نشان داد که آلودگی ناشی از فعالیت شرکت ها و دولت ها باعث مرگ و میر بیشتر از بیماری کووید-19 در جهان شده است و اقدام فوری برای ممنوعیت استفاده از آن ضروری است. مواد شیمیایی سمی.

در این گزارش آمده است که آلودگی ناشی از آفت کش ها، پلاستیک ها و زباله های الکترونیکی باعث نقض گسترده حقوق بشر و همچنین حداقل 9 میلیون مرگ زودرس در سال می شود و این امر عمدتا نادیده گرفته شده است.

سازمان ملل: "آلودگی" قربانیان بیشتری نسبت به Quaid می گیرد

عکس: رویترز

بر اساس پایگاه داده جهانی، نزدیک به 5.9 میلیون نفر در سراسر جهان بر اثر بیماری کووید-19 جان خود را از دست داده اند.

دیوید بوید، گزارشگر ویژه سازمان ملل در مورد این گزارش، گفت: “رویکردهای فعلی برای مدیریت خطرات آلودگی و مواد سمی شکست خورده است، که منجر به نقض گسترده حق داشتن یک محیط پاک، سالم و پایدار شده است.”

لزوم ممنوعیت استفاده از دو ماده شیمیایی سرطان زا

این گزارش بر ممنوعیت استفاده از پلی فلوروآلکیل و پرفلوروآلکیل، دو ماده ساخته دست بشر که در محصولات خانگی مانند ظروف نچسب استفاده می‌شوند، تاکید می‌کند، زیرا آنها با خطر بالاتر ابتلا به سرطان مرتبط هستند و به آنها “مواد شیمیایی پایدار” لقب داده شده‌اند، زیرا آنها این کار را انجام می‌دهند. به راحتی تجزیه نمی شود

به گزارش رویترز، این گزارش همچنین پاکسازی مناطق آلوده و در موارد شدید، نیاز بالقوه به برنامه هایی را برای جابجایی جوامع آسیب دیده از این مناطق آلوده که بسیاری از آنها فقیر، حاشیه نشین و بومی هستند، توصیه می کند.

سازمان ملل: "آلودگی" قربانیان بیشتری نسبت به Quaid می گیرد

عکس: رویترز

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا